Leśne Opowieści - O-press - ebook

Leśne Opowieści ebook

O-press

0,0
8,00 zł

lub
Opis

Na tą książeczkę składa się osiem bajeczek: Piesek Biszkopcik, Biedroneczka, Kotek Tarapatek, Niezapominajka, Małpie figle, Ślimak Zwinniczek, Gwiazdeczki, Zimowe zapasy jeżyka.

Wszystkie opowieści są napisane przyjaznym dla dzieci językiem, opowiadają o przygodach i doświadczeniach zwierzątek takich jak kotek, piesek, biedronka, jeżyk czy małpki. Bohaterami dwóch bajek są gwiazdki i kwiaty. Z każdej bajeczki płynie dla dziecka jakaś nauka. I, tak na przykład, dziecko dowiaduje się, że nie należy sprawiać innym przykrości, że należy szanować innych, że trzeba być zapobiegliwym, uważnym i, że opłaca się słuchać swoich rodziców. Wszystkim bajeczkom towarzyszą piękne kolorowe ilustracje.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI

Liczba stron: 22
Piesek Biszkopcik

Pewnego razu piękny labradorek Biszkopcik postanowił, że będzie bohaterem – dokona niezwykłych czynów, dzięki którym wszystkie zwierzaczki będą wiedzieć, że Biszkopcik to nie byle piesek...

Rozpoczął od przysług i dobrych uczynków, ale wszystkie kończyły się draką. Przykład? Seterowi Egonowi przykleił podczas snu ogon do pyska (bo przecież Egon ciągle gonił swój ogon). Nie chcielibyście zobaczyć miny Egona, kiedy się obudził...

Innym razem Biszkopcik usłyszał, że jeśli ktoś jest zielony na twarzy, to znaczy, że źle się czuje i najprawdopodobniej jest chory. Poszedł więc nad żabi staw i wlał do niego dwadzieścia baryłek syropu na kaszel – myślał, że dzięki temu żaby odzyskają zdrowy kolor na pyszczkach.

Jeszcze innym razem nasz bohater pomylił owcę z pudlem i chciał podzielić się z nią kością...

Największe hece miały zaś miejsce wtedy, gdy brał się za sprzątanie! Kiedyś zamiótł podłogę ogonem tak, że zmiótł wszystko, co się na niej znajdowało i cała rodzina szukała swoich kapci przez następny tydzień! Przy okazji, znaleziono wtedy wiele ciekawych rzeczy: sztuczną szczękę dziadka, starego hot-doga... Nie przysporzyło to jednak popularności nieszczęsnemu Biszkopcikowi.

Postanowił więc zostać Wielkim Odkrywcą! Wymyślił sobie, że odkryje środek Ziemi!

Zaczął więc kopać. Kopał tak dzień i drugi, tydzień i dwa tygodnie… Każdego dnia wracał do domu coraz bardziej zmęczony i cały w błocie, ale tym razem nie chciał zrezygnować z osiągnięcia czegoś Naprawdę Wielkiego.

Trzydziestego szóstego dnia swojej wielkiej misji, wykopał tajemniczą szkatułkę. Gdy ją otworzył, oniemiał.

W środku znajdowała się połyskująca tęczowa kość. Biszkopcik aż otworzył mordkę ze zdumienia! Wszystko wskazywało na to, że odnalazł słynną kostkę Rubikonika!!! Według pradawnych psich mitów ten, kto ją znajdzie, będzie największym szczęściarzem na ziemi! Wieść o niezwykłym odkryciu Biszkopcika rozniosła się błyskawicznie w całej okolicy.

Na miejsce przybył z Andaluzji największy Ekspert Do Spraw Badania Niezwykłych i Niespodziewanych Zjawisk, profesor Luis. Zamknął się z kostką w swym namiocie na całe trzy dni, i gdy nareszcie z niego wyszedł, oficjalnie wydał werdykt: Kostkę Rubikonika ogłosił najbardziej niezwykłym skarbem, a jej znalezienie uznał za najważniejsze odkrycie ostatnich lat!

Profesor zaprosił Biszkopcika do swojego namiotu na obiad, podczas którego opowiadał o wielkich odkryciach, a nasz bohater wpatrzony słuchał, słuchał...

– Podejrzewam, że takich kości jest więcej! – wyszeptał Luis. – Skoro znalazłeś tutaj jedną z nich, to może odnajdziemy również pozostałe?

– To niesamowite! Gdybym znalazł ich więcej, mógłbym obdarować wszystkich przyjaciół!

– Stalibyśmy się największymi odkrywcami w dziejach – rozmarzył się.