Lalka - Bolesław Prus - audiobook

Lalka audiobook

Bolesław Prus

3,5

Opis

"Lalka" to najsłynniejsza powieść Bolesława Prusa, pierwotnie ukazywała się na łamach „Kuriera Codziennego”, po raz pierwszy została wydana w 1890 roku.

Głównym bohaterem powieści jest Stanisław Wokulski, bogaty warszawski kupiec, filantrop, nieszczęśliwie zakochany w arystokratce, Izabeli Łęckiej. Choć wątek Wokulskiego wydaje się wysuwać na pierwszy plan, w "Lalce" niezwykle ważny jest również Pamiętnik starego subiekta, pisany przez Ignacego Rzeckiego, w którym wspomina czasy sięgające Wiosny Ludów, a także komentuje wydarzenia współczesne. W powieści zapisany zostaje również bezcenny obraz XIX-wiecznej Warszawy: zarówno realia społeczne — relacje warstw społecznych — jak i topograficzne.

"Lalka" to powieść polifoniczna, wielowątkowa, ukazująca wydarzenia i postaci z różnych perspektyw, uznawana za jedno z największych dzieł epoki.

Audiobook "Lalka" Bolesława Prusa czyta Albert Osik

Książkę polecają Wolne Lektury — najpopularniejsza biblioteka on-line.
Bolesław Prus
Lalka

reż. Dominik Lehman

Epoka: Pozytywizm Rodzaj: Epika Gatunek: Powieść

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 32 godz. 4 min

Lektor: Fundacja Nowoczesna Polska
Oceny
3,5 (8 ocen)
4
1
0
1
2
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
zofia_52

Nie polecam

Niestety wolę słuchać prosto ze strony zamiast po każdym rozdziale klikać poprzedni, gdyż ktoś źle wykonał swoją pracę :)
50
Dabrod

Nie oderwiesz się od lektury

Rozdziały ułożone są w odwrotnej kolejności, więc trzeba po każdym z nich wskazać kolejny, ale za to bardzo dobrze się słucha tej wersji, bo lektor oddaje emocje tonem i szybkością czytania. Polecam.
30
Akaszaa

Nie polecam

Rozdziały ułożone odwrotnie!
00

Popularność