Księżniczka Marsa - Edgar Rice Burroughs - audiobook

Księżniczka Marsa audiobook

Edgar Rice Burroughs

4,4

Opis

Napisana pięknym językiem klasyka gatunku Science Fiction, powieść Edgara Rice-a Burroughsa, wydana po raz pierwszy w 1912-tym roku. Pierwsza część bestsellerowego cyklu Barsoom.

 

John Carter z ogarniętej gorączką złota Arizony w niezwykły sposób przenosi się na planetę Mars, gdzie odkrywa zupełnie nowy, czarowny świat i od razu wpada w spiralę niebezpieczeństwa i przygód. 

 

Księżniczka Marsa po stu latach od pierwszego wydania doczekała się ekranizacji pod tytułem "John Carter".

 

***

 

Edgar Rice Burroughs (1875-1950)- amerykański pisarz, twórca postaci Tarzana. Jego książki o przygodach w kosmosie można uznać za klasyczny przykład "pulp fiction". Ray Bradbury powiedział o nim kiedyś, że "Dając romans i przygodę całemu pokoleniu chłopców sprawił, że wyszli i postanowili stać się wyjątkowi”. Po śmierci, jego nazwiskiem nazwano jeden z kraterów uderzeniowych na Marsie.

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 6 godz. 15 min

Lektor: edgar rice burroughs

Oceny
4,4 (25 ocen)
11
14
0
0
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
nijante

Nie oderwiesz się od lektury

to nie Batman... to nie Iron Man... to nawet nie James Bond... John Carter sprawia, że inni bohaterowie to zwykli słabeusze. Jemu nie tylko wszystko się udaje, ale udaje się najlepiej. Akcji jest tu tyle, że Sandersonowi opisanie jej zajęłoby co najmniej 10k stron. Bawiłam się świetnie.
10
solo81

Nie oderwiesz się od lektury

Zarówno książka jak i film były rewelacyjne
10
KatJ94

Dobrze spędzony czas

Moim zdaniem akcja pędzi zbyt mocno, wydaje się jakby kolejny rozdział to totalnie inna przygoda, ale zważywszy na to, iż książka została wydana w 1912 roku to czapki z głów dla autora. Świetny lektor.
00
bejot23jot

Nie oderwiesz się od lektury

Ta ciekawa historia ma już 111 lat. Wyobraźnia autora nie ma granic. Dobrze się słucha tego lektora
00

Popularność