Histologia i cytofizjologia zęba i jamy ustnej - Kmieć Zbigniew - książka

Histologia i cytofizjologia zęba i jamy ustnej książka papierowa

Kmieć Zbigniew

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Pierwsze wydanie książki autorstwa prof. dr hab. Zbigniewa Kmiecia to publikacja prezentująca szczegółowo wiedzę dotyczącą histologii zęba i jamy ustnej, łącznie z najnowszymi osiągnięciami nauki w zakresie submikroskopowej budowy komórek, tkanek i narządów. W dziewięciu rozdziałach autor przedstawił szeroką wiedzę, począwszy od etapów rozwoju oraz erupcji zębów, poprzez powstawanie i właściwości szkliwa, zębiny oraz miazgi, a także cechy przyzębia, a skończywszy na prezentacji błony śluzowej jamy ustnej oraz gruczołów ślinowych i śliny.

Zagadnienia przedstawione są w sposób kompleksowy i zrozumiały. Przyswojenie oraz zapamiętanie zawartych w podręczniku wiadomości ułatwiają przejrzyste ryciny i tabele, stanowiące niezbędne uzupełnienie tekstu, jak również wyszczególnione z tekstu w postaci wytłuszczonego druku najistotniejsze pojęcia i informacje.

Cennym uzupełnieniem są zamieszczone na końcu książki kolorowe zdjęcia, prezentujące najważniejszy cechy histologiczne tkanek zęba i jamy ustnej. Wysoka wartość merytoryczna publikacji oraz przejrzysty i zrozumiały tekst są jej dodatkową zaletą.

Liczba stron: 160

Format (wymiary): 17.0x24.0cm

ISBN: 9788360290217

Wydanie: 1