Himmler – biurokrata od eksterminacji - Lucas Hugo Pavetto - ebook + audiobook

Himmler – biurokrata od eksterminacji ebook

Lucas Hugo Pavetto

0,0
3,99 zł

lub
Opis

Mówi się, że Hitler był „magnetyczny". O Göringu, że był dzielnym pilotem. O Goebbelsie jak o niezwykłym demagogu. O Heydrichu, że był zręcznym szermierzem, świetnym pilotem i znakomitym muzykiem. Nikt nigdy nie był w stanie znaleźć w Himmlerze niczego wyjątkowego, ani jednego momentu charyzmy czy człowieczeństwa w całym jego istnieniu.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI

Liczba stron: 20
Lucas Pavetto

Himmler – biurokrata od eksterminacji

Saga

Himmler – biurokrata od eksterminacjiTłumaczenie Monika Nastałek Tytuł oryginałuHimmler – Il burocrate dello sterminioCopyright © 2019, 2020 Lucas Pavetto i SAGA Egmont Wszystkie prawa zastrzeżone ISBN: 9788726676969

1. Wydanie w formie e-booka, 2020

Format: EPUB 3.0

Ta książka jest chroniona prawem autorskim. Kopiowanie do celów innych niż do użytku własnego jest dozwolone wyłącznie za zgodą SAGA Egmont oraz autora.

SAGA jest wydawnictwem należącym do Lindhardt og Ringhof, spółki w grupie Egmont.

– Jesteś Żydem? – Heinrich Himmler pyta więźnia podczas wizyty na froncie wschodnim w 1941 roku.

– Tak.

– Oboje rodzice są Żydami?

– Tak – kontynuuje chłopiec.

– Masz przodków, którzy nie byli Żydami?

– Nie.

– Zatem nie mogę ci pomóc.

Młody człowiek zostaje zastrzelony na oczach nazistowskiego przywódcy. Był to Heinrich Himmler.

„Ludzie mnie nie lubią. Ostatniej nocy czułem się ponury i nieszczęśliwy. Chciałem wstać o 5.30, żeby wypróbować karabin maszynowy, ale zaspałem i nie usłyszałem alarmu. Jaka szkoda! To nie jest zachowanie godne żołnierza!”.

„To, czy inne Narody są zamożne lub też głodują, interesuje mnie tylko w tym zakresie, w jakim zniewolimy je naszą kulturą”.

„Nigdy nie będziemy okrutni, jeśli nie będzie to konieczne...”.

Mówi się, że Hitler był „magnetyczny”. O Göringu, że był dzielnym pilotem. O Goebbelsie jako niezwykłym demagogu. O Heydrichu, że był zręcznym szermierzem, świetnym pilotem i znakomitym muzykiem. Nikt nigdy nie był w stanie znaleźć w Himmlerze niczego wyjątkowego, ani jednego momentu charyzmy czy człowieczeństwa w całym jego istnieniu. Pośród wielkich przywódców nazistowskich, był najbardziej brutalny i anonimowy. Człowiek, który szczycił się życiorysem pełnym niebywałych zbrodni, nie posiadał żadnych cech charakterystycznych. Niski, zwiotczały, łysy, pulchny, łzawiące oczy, mały podbródek, delikatny uścisk dłoni: Himmler był taki, jakich wielu, monotonny i pedantyczny. Tyle że sprawował urząd dowódcy SS i nazistowskiej policji, a jego zadaniem było dokonanie najbardziej przerażającej masakry w historii.

To niestety koniec bezpłatnego fragmentu. Zapraszamy do zakupu pełnej wersji książki.

Przepraszamy, ten rozdział nie jest dostępny w bezpłatnym fragmencie.