Bezpieczeństwo systemów informatycznych. Zasady i praktyka. Wydanie IV. Tom 2 (przepakowanie do oprawy miękkiej) - Stallings William, Brown Lawrie - książka

Bezpieczeństwo systemów informatycznych. Zasady i praktyka. Wydanie IV. Tom 2 (przepakowanie do oprawy miękkiej) książka papierowa

Stallings William, Brown Lawrie

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy

119,00 zł
od 59,50 zł w Klubie Mola Książkowego

-50%
Zbieraj punkty w Klubie Mola Książkowego i kupuj ebooki, audiobooki oraz książki papierowe do 50% taniej.
Dowiedz się więcej.
  • Wydawca: Helion
  • Język: polski
  • Rok wydania: 2023
Opis

Bezpieczeństwo systemu informatycznego od dawna nie jest problemem wyłącznie administratora IT i jego zespołu. Różnorodność metod, socjotechnik i wyrafinowanych narzędzi wykorzystywanych do ataków oraz zacierania śladów sprawia, że zabezpieczenie usług czy zasobów musi być obowiązkiem całego personelu firmy — od prezesa po stażystę. Co więcej, bezpieczeństwo zasobów informatycznych wymaga systematycznej kontroli i systemowego podejścia, co wcale nie jest łatwym zadaniem. Z jednej strony polityka bezpieczeństwa informatycznego powinna zostać sprzężona z pozostałymi elementami strategii przedsiębiorstwa, z drugiej — podlegać ciągłej aktualizacji i przeglądom z uwagi na szybki rozwój technik ataków i ich nieprzewidywalność.

Ta książka jest drugim tomem znakomitego podręcznika projektowania, wdrażania i utrzymywania systemów bezpieczeństwa informatycznego. Poruszono w niej dość różnorodne zagadnienia: problemy zarządzania bezpieczeństwem systemu, algorytmy kryptograficzne i bezpieczeństwo sieci. Zaprezentowano różne podejścia do oceny ryzyka bezpieczeństwa, a także do tworzenia planów reagowania w przypadku wystąpienia zagrożeń, w tym klęski żywiołowej. Sporo uwagi poświęcono zapobieganiu szkodom wyrządzanym przez ludzi i reagowaniu na incydenty bezpieczeństwa. W przystępny sposób wyjaśniono standardy bezpieczeństwa sieci bezprzewodowych oraz systemów linuksowych i opartych na MS Windows.
Książkę wzbogacono o szereg interesujących studiów przypadków, pytań sprawdzających, projektów i uzupełnień.
Najciekawsze zagadnienia:
* zarządzanie bezpieczeństwem i ryzykiem IT w organizacji
* praktyki, procedury i zasady zwiększające bezpieczeństwo oprogramowania i infrastruktury
* standardy szyfrowania i rodzaje ataków na zaszyfrowane dane
* bezpieczeństwo sieci bezprzewodowych i urządzeń mobilnych
* środowiska zaufane i zabezpieczenia wielopoziomowe
Cyberbezpieczeństwo: tu nie ma miejsca na przeoczenia!

Liczba stron: 624

Tłumacz: Meryk Radosław

Format (wymiary): 16.8x23.7cm

ISBN: 9788383225586

Oceny
0,0
0
0
0
0
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.