Wydawca: O-press Kategoria: Dla dzieci i młodzieży Język: polski Rok wydania: 2012

Baśnie H. Ch. Andersena cz.2 ebook

O-press

(0)

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Baśnie H. Ch. Andersena cz.2 - O-press

Trzy przepiękne baśnie w jednej książce: Pasterka i Kominiarczyk, która opowiada o przygodach porcelanowych figurek stojących na starej komodzie, Dziewczynka z zapałkami, będąca opowieścią o biednej dziewczynce, sprzedającej zapałki w wigilię Bożego Narodzenia i Ziarenka grochu, gdzie przeczytacie o losach pięciu ziarenek grochu, z których jedno pomogło wyzdrowieć chorej dziewczynce.

Te trzy baśnie są głęboko osadzone w kulturze europejskiej i powinno je poznać każde dziecko. Wszystkim opowieściom towarzyszą piękne kolorowe ilustracje.

Opinie o ebooku Baśnie H. Ch. Andersena cz.2 - O-press

Fragment ebooka Baśnie H. Ch. Andersena cz.2 - O-pressPasterka i Kominiarczyk

Dawno temu w pewnym domu na starej komodzie, tuż obok wielkiego lustra, stały porcelanowe figurki. Jedną z nich była piękna pastereczka. Śliczna to było dziewczyna i pięknie ubrana. Tuż przy niej, w czarnym stroju i ze swoją długą drabiną w ręce stał kominiarczyk.

Chociaż obie postacie były bardzo różne, to jednak zrobione z tej samej porcelany. Pastereczka i kominiarczyk bardzo do siebie pasowali, wyglądali jak szczęśliwa para narzeczonych. Oprócz nich komodę przyozdabiał także stary Chińczyk, który był najpotężniejszy ze wszystkich figurek, i choć twierdził, że jest dziadkiem pięknej pastereczki, nikt mu nie chciał wierzyć.

W pobliżu komody stała stara, pięknie rzeźbiona szafa. Miała mnóstwo ozdób, a po środku nich tkwił mały wyrzeźbiony człowieczek, nazywany przez wszystkich sierżantem. Sierżant uwielbiał patrzeć na komodę, gdzie stała piękna pastereczka.

– Kiedy tylko szafa zaskrzypi, odbędzie się ślub – powiedział Chińczyk do pastereczki.

– Ślub? Czyj? – zaciekawiła się dziewczyna.

– No, nie udawaj, że nie wiesz. Twój i sierżanta! – odparł Chińczyk, wskazując wzrokiem na starą szafę, gdzie na stałe przebywał sierżant. – To dobra partia dla ciebie, jest przystojny i bogaty. Ma w sobie mnóstwo skrytek, a w nich ukryte są najróżniejsze skarby – zachęcał Chińczyk.

– Przestań! Nie chcę tego słuchać! – krzyknęła pastereczka – Podobno w jednej z szuflad ma jedenaście porcelanowych żon!

Aby przeczytać całą książkę, odwiedź www.legimi.com