Apostazja katoliczki - Piprek Ewa - ebook + książka

Apostazja katoliczki ebook

Piprek Ewa

4,3

Opis

Apostazja katoliczki to książka o osobistych zmaganiach z apostazją… i nie chodzi tu o stronę techniczną polegającą na „złapaniu” opornego a skłonnego do ucieczki proboszcza. Mam na myśli psychiczny aspekt tematu. Albowiem jest to decyzja niezwykle trudna dla każdego, kto w dzieciństwie prawidłowo został skażony katolicką indoktrynacją. Papier podpisać jest łatwo, lecz DUUUUUŻO trudniej oczyścić zmanipulowany mózg.
Chciałam pokazać, co katecheza wyprawia z dziecinnym umysłem i jaki ma to później wpływ na dorosłe życie. Jak bardzo niszczy pewność siebie, radość życia, utrudnia osiągnięcie osobistej satysfakcji. Opowiadam, JAK krok po kroku z normalnej, wesołej dziewczynki zrobiono smutną katoliczkę. Co niestety ciągle dotyczy milionów dzieci, niemal wszędzie na świecie. To nie jest książka o seksie, choć i ten temat porusza obszernie w kontekście omawiania wpływu tak zwanej wiary na społeczeństwo. Przede wszystkim zwracam uwagę na wielostopniową INDOKTRYNACJĘ, jakiej poddawane są dzieci i młodzież na katechezach oraz w jaki sposób jej część – czyli edukacjaPSEUDOseksualna wpływa na światopogląd, postrzeganie siebie, osobistą samoocenę, a w konsekwencji na jakość życia intymnego. Co sprawia, że SEX Polaków jest: wstydliwy, krępujący, nieprzyzwoity… Zwyczajnie SŁABY – zamiast być źródłem radości, szczęścia i spełnienia! Jak doszło do tego, że  NORMALNE życiowe czynności cywilno-prawne, jak rejestracja dziecka, ślub czy pogrzeb – Kościół uznał za swoje SAKRAMENTY? Narzucił wiernym uznanie „świętości”, aby potem uzupełniając rytuałami, systemem zaklęć i przysiąg, SPRZEDAWAĆ za ciężkie pieniądze. Jak doszło do przyssania się kleru do cycka władzy podobno świeckiej oraz jak to nadal jest możliwe, że my, Polacy, uważamy obce naszej kulturze guślarskie rytuały za NARODOWĄ TRADYCJĘ?

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 666

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
Oceny
4,3 (4 oceny)
1
3
0
0
0
Sortuj według:
Kuszla

Dobrze spędzony czas

Wiecie czym jest "apostazja"? To porzucenie wiary, które wiąże się nie tylko z wypowiedzeniem słów "nie wierzę", ale także złożeniu wniosku z aktem chrztu, w którym oświadcza się porzucenie kościoła katolickiego. Co ciekawe, taką decyzję może podjąć osoba, która ukończyła osiemnasty rok życia. A co z młodszymi osobami? Czy jeśli nie są pelnoletni to oznacza, że nie mają prawa do podjęcia decyzji o tym w co mają wierzyć? "Apostazja katoliczki" jest kolejnym reportażem w tym miesiącu, po który sięgnęłam z ciekawością. Od najmłodszych lat wpaja się ludziom zasady, których - jak się okazuje dopiero w dorosłości- nie przestrzegają nawet nauczyciele, głoszący słowo Boże. Populacja zostaje zmuszena do wiary już jako dziecko, słysząc, że tak wypada lub bo co ludzie powiedzą. Wysyła się dzieci do kościołów, tłumaczac, że tak trzeba. Ale czy na pewno? W książce tej możemy zobaczyć, w jaki sposób kościół narzuca swoje zdanie ludziom, sprytnie manipulując ich poglądami. Oczywiście nie robi te...
00

Popularność
 

 

 

 

 

 

Copyright © Ewa Seremak-Piprek, 2022

 

Projekt okładki: Ewa Seremak-Piprek

Ilustracje na okładce: © ewapiprek

Redakcja: Magdalena Ceglarz

Korekta: ERATO

e-book: JENA

 

ISBN 978-83-66995-74-1

 

Wydawca

tel. 512 087 075

e-mail: [email protected]

www.bookedit.pl

facebook.pl/BookEditpl

instagram.pl/bookedit.pl

Niniejsza książka jest objęta ochroną prawa autorskiego. Całość ani żadna jej część nie mogą być publikowane ani w inny sposób powielane w formie elektronicznej oraz mechanicznej bez zgody wydawcy.

Mojemu Tacie, któremu nie zdążyłam pochwalić się, że zostałam PISARKĄ…

Książeczkę moją dedykuję przede wszystkim kobietom 50+, które podobnie jak ja, były KATOedukowane religijnie w zakurzonych, ciemnych salkach przykościelnych w czasach PRL-u, kiedy aby dowiedzieć się czegokolwiek o historii Kościoła rzymsko-katolickiego czy jego poczynaniach, trzeba było ruszyć szanowne cztery litery do biblioteki, i to nie do każdej. Nie rozumiejącym, co się z nami, Polakami, stało – gdzie się podział tamten katolicyzm, który dziś odrzucają ich dzieci i wnuki?

Polecam ją jako prezent od młodych apostatek/-ów dla ich MAM – pań obecnie 40-, 50-, 60-letnich, nie korzystających wystarczająco z internetu, które ciągle jeszcze, nawet wbrew faktom, wierzą w tamtą zapamiętaną w dzieciństwie „dobroć” i „miłość” Kościoła. Ateistkom/Ateistom książka pomoże zrozumieć, na czym polega opór (strach) ich koleżanek, kolegów, rodziców, babć i dziadków etc… przed oficjalnym opuszczeniem KOŚCIOŁA – tej zbrodniczej w swojej głupocie nieŚWIĘTEJ instytucji.

Niegdyś doświadczyłam oddziaływania katechezy (wraz z edukacją PSEUDO­seksualną) na sobie. Wiem, co wyprawia z człowiekiem i jak głęboko tarmosi psychikę oraz co sprawia, że słaba w gruncie rzeczy, niespójna ideologia staje się wyznacznikiem światopoglądu. Niekiedy na całe życie. Uważam, że każda/-y Polka/-ak powinna/-nien zastanowić się nad tym, co i jak doprowadziło do makabrycznej rzeczywistości, która jest naszym udziałem.

Książka nie jest pracą naukową i do tego nie aspiruje, moim celem było raczej zachęcenie do samodzielnego zgłębiania szeroko pojętej „tematyki” Kościoła katolickiego. Niemniej starałam się sprawdzić w kilku źródłach każdą wymienianą datę czy informację, by uniknąć przekłamań lub wprowadzania czytelnika w błąd.

Lekturę szczerze odradzam tym, którzy uważają się za szczęśliwych posiadaczy tak zwanych UCZUĆ RELIGIJNYCH, szczególnie tych katolickich, ponieważ te potencjalnie mogą zostać im obrażone. Mam świadomość obecności, nawet wśród najbliższych, grupy osób gotowych do gardła mojego skoczyć w obronie tychże „uczuć” oraz „wartości”. Czyli tego, co ja za zło w czystej postaci uważam, a poniżej zamierzam udowodnić.

Kobiety nie powinny przemawiać, gdyż noszą na wargach piętno Ewy, która przypieczętowała los mężczyzny

– stwierdził papież Honoriusz III (pontyfikat: 1216–1227).

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -Tekst dostępny w pełnej wersji książki.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -Tekst dostępny w pełnej wersji książki.

Kobiety ze swej natury są przeznaczone do wspólnych uciech…

– Wykombinował niejaki Karpokrates, żyjący w II wieku w Aleksandrii, założyciel gnostyckiej sekty.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -Tekst dostępny w pełnej wersji książki.

Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości. Albowiem Adam został pierwszy ukształtowany, potem – Ewa. I nie Adam został zwiedziony, lecz zwiedziona kobieta popadła w przestępstwo.

– Fragment z 1 Listu Pawła do Tymoteusza (2, 11–15).

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -Tekst dostępny w pełnej wersji książki.

Czerwona zaraza po naszej ziemi na szczęście nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska i bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha – neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa

– powiedział biskup, metropolita krakowski, Marek Jędraszewski, dnia 1 VIII 2019 w homilii wygłoszonej w Kościele Mariackim z okazji 75. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -Tekst dostępny w pełnej wersji książki.

Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują. I trzeba całych pokoleń, aby to zmienić, aby wnieść światło. Nim to nastąpi, często ci, co obalili dyktatora, mimowolnie i wbrew sobie działają jako jego spadkobiercy, kontynuując swoją postawą i sposobem myślenia epokę, którą sami zniszczyli

– napisał Ryszard Kapuściński w książce Szachinszach.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -Tekst dostępny w pełnej wersji książki.

Etyka Arystotelesa wynikała w dużym stopniu z jego teorii bytu, ale także była wypracowana na drodze praktycznych obserwacji. Rozumiał on cnotę (gr. aretí, αρετή) jako dążenie do doskonalenia swojej formy, czyli duszy. Dopiero gdy ta osiągnie optymalną, przeznaczoną dla danej jednostki postać, to wtedy jednostka ta osiągnie trwałe szczęście126.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -Tekst dostępny w pełnej wersji książki.

126https://pl.wikipedia.org/wiki/Arystoteles [dostęp: 9 II 2022].

Jak ostrzegał św. Mateusz (Mt 7, 1–2): Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni. Jakim sądem sądzicie, takim będziecie sami osądzeni…

zykowałam do druku tę książkę, gdy nagle, niespodziewanie zmarł mój Tata. Ta sama ciocia, która rozpaczała na cmentarzu, gdy musiała samodzielnie pochować swego brata, niemal histerycznie zareagowała na informację, że chcę zrobić świecką ceremonię. Bo nie życzę sobie batmana wymachującego kropidłem nad MOIM Tatą. No nie, tak nie powiedziałam – chyba trupem by mi na miejscu padła! Niemniej sens mojej wypowiedzi był podobny. Przekonanie jej wymagało ode mnie pewnego wysiłku. Z nadal żywym, pomimo upływu ponad dziesięciu lat, bólem, powiedziała: A pamiętasz, jak ksiądz potraktował wujka… Jednak ŚWIECKA ceremonia wydała się jej być NIEMOŻLIWA do zaakceptowania. Bo taka jest NASZA tradycja. Może. Ale nie moja. Już NIE. Zrobiłam Tacie piękną ceremonię. Osobiste pożegnanie skupione na osobie zmarłego. Prawdziwy pogrzeb, a nie lodowaty kościół, szopka, gusła i zrzutka na tacę od zgromadzonych, zupełnie jakby ksiądz nie skasował wcześniej „co łaska” za fatygę, ale nie mniej niż…

Bazową lekturą, z której garściami czerpałam podczas pisania książki, jest Biblia Tysiąclecia (oraz w mniejszym stopniu Biblia Warszawska) autorów licznych, nieznanych lub nie do końca pewnych.

 

Otton Beiensdorf, Papiestwo wobec sprawy polskiej.

Catherine Blackledge, Historia waginy.

Jacob Burckhardt, Czasy Konstantyna Wielkiego, przekł. Paweł Hertz.

Paweł Choisard, Św. Tomasz z Akwinu i Astrologia, przekł. dr St. Kostka.

Ignacy Ryszard Danka, Pierwotny charakter Apollina i Artemidy.

Erich von Däniken, Wspomnienia z przyszłości.

Bart D. Ehrman, Nowy Testament, Prawda i fikcja w Kodzie Leonarda Da Vinci, Przeinaczanie Jezusa: kto i dlaczego zmieniał Biblię, Naśladowcy Jezusa: prawda i fałsz Piotr, Paweł i Maria Magdalena.

Mircea Eliade, Historia wierzeń i idei religijnych.

Euzebiusz z Cezarei, Życie Konstantyna, przekł. T. Wnętrzak.

Etienne Gilson, Tomizm. Wprowadzenie do filozofii św. Tomasza z Akwinu.

Tomasz Graff, Stosunki polski ze stolicą apostolską na tle wyboru pseudopapieży – od czasów wczesnopiastowskich do soboru pizańskiego. Wybrane aspekty i zarys problematyki, Zeszyty naukowe U.J. MCCLXV1I, 2004, „Prace Historyczne” z. 131.

Jan Paweł II, Wstańcie, chodźmy!, Elementarz Teologii Ciała, Redemptoris Missio oraz inne listy i encykliki, które papież popełnił.

Henryk Karbownik, Ofiara iura stolae na ziemiach polskich w latach 1285–1918, Lublin 1995.

Sławomir Koper, Miłość, seks i polityka w starożytnych Grecji i Rzymie, Tajemnice i sensacje świata antycznego, Śladami pierwszych Piastów.

Zenon Kosidowski, Gdy słońce było bogiem.

Zygmunt Kubiak, Mitologia Greków i Rzymian.

Adam Leszczyński, Ludowa historia Polski.

Raymond A. Moody, Życie po życiu.

Andrzej Nowicki, Studia nad Łyszczyńskim, „Euhemer – Przegląd Religiozawczy” nr 2 (148), 1988.

Orygenes Przeciw Celsusowi, tłum. Stanisław Kalinkowski.

Ojciec nie taki święty. O papieżu, który erotyką się parał, Kulturawplot.pl

Jan Parandowski, Mitologia: wierzenia i podania Greków i Rzymian.

Tomasz Pietras, Krwawy wilk z pastorałem. Biskup krakowski Jan zwany Muskatą.

Platon, Uczta, Fedon, Fajdros.

Joshua Roy Porter, Zaginiona Biblia.

Giovanni Reale, Historia filozofii starożytnej.

Timothy Snyder, Czarna ziemia. Holokaust jako ostrzeżenie.

Ewa Stawicka, Proces Jana Husa, Palestra 40/5–6(461–462), 75–83, 1996 r.

Jerzy Strzelczyk, Mity, podania i wierzenia dawnych Słowian.

Święty Tomasz z Akwinu różne dzieła, fragmenty dostępne: www.corpusthomisticum.org.

Mirosław Tryczyk, Miasta śmierci. Sąsiedzkie pogromy Żydów.

Wojciech Tochman, Dzisiaj narysujemy śmierć.

Steven Weinberg, Pierwsze trzy minuty.

Józef Wielowski, Sprawa Kazimierza Łyszczyńskiego.

Tomasz Wiślicz, Zarobić na duszne zbawienie. Religijność chłopów małopolskich od połowy XVI do końca XVIII wieku.

Hanna Zaremska, Żydzi w średniowiecznej Polsce Gmina Krakowska.