Czytaj, słuchaj i pomagaj Fundacji Rak’n’Roll

Artur Wasilewski 23.04.2024

W jaki sposób celebrować najważniejszy dla czytelniczej społeczności dzień w roku, czyli Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich? Czytając, słuchając, a do tego… pomagając! Zapraszamy do wzięcia udziału w nowym projekcie, realizowanym wspólnie z Fundacją Rak’n’Roll oraz kanałem Historia Realna.

Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia chorych. Pomaga przechodzić przez raka: leczyć się godnie, żyć dobrze i z radością. Tworzy programy, które są odpowiedzią na luki w systemie, a dotyczą potrzeb chorych i ich bliskich. Mówi o raku rzeczowo i odważnie, przełamuje tabu, uświadamia. Udało jej się stworzyć nową jakość w sposobie mówienia o chorobie nowotworowej w przestrzeni publicznej.

Wobec rosnącej skali problemu utrudnia życie rakowi. Działa na rzecz zdrowych wyborów, zachowań i otaczania siebie troską na co dzień. Fundacja Rak’n’Roll powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc ludziom w podobnej sytuacji.

Jak wziąć udział w akcji?

Za każdą przeczytaną lub odsłuchaną książkę z bezpłatnej kolekcji, dostępnej w tym miejscu, przekażemy 10 zł Fundacji Rak’n’roll, od lat zmieniającej schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działającej na rzecz poprawy jakości życia chorych. Partnerem medialnym akcji jest kanał Historia Realna.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym wspólnym projekcie. Trzeba jedynie wybrać 1 z 20 książek, dodać ją na półkę i czytać lub słuchać w aplikacji Legimi. Aby dołączyć, nie musisz mieć aktywnego abonamentu, wystarczy zarejestrowane konto i darmowa aplikacja.

Jakie książki znajdują się w kolekcji?

Jak to w Legimi – do wyboru do koloru. Przygotowaliśmy zestaw, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Cieszące się niesłabnącą popularnością kryminały i thrillery (m.in. „Ekspozycja”, „Nie słyszę cię, kochanie” i „Reina Roja”), w kategorii fantastycznej klasykę („Planeta małp”) i wielki bestseller („Fourt Wing. Czwarte skrzydło”), a także romanse (m.in. „Clone” i „Miłosna zagrywka”). Nie zapomnieliśmy również o literaturze pięknej, udostępniając „Przyjaciela” i „Sąsiednie kolory” oraz non-fiction („W cieniu Everestu” i „Halo, pogotowie”). W kolekcji znalazły się również tytuły dla (naj)młodszych, w tym kultowa „Szósta klepka” i bestsellerowi „POPR-ańcy. Chata pod Wierchami”.

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do akcji.