Czytaj w Legimi, wspieraj Wolne Lektury

Artur Wasilewski 05.05.2022

Wolne Lektury to jeden z najciekawszych projektów, nastawionych na popularyzację czytelnictwa i literackiego dziedzictwa. Stworzona przez Fundację Nowoczesna Polska biblioteka, pełna ebooków i audiobooków z domeny publicznej, jest świetnym źródłem pozyskiwania klasyki literatury – zarówno rodzimej, jak i zagranicznej. Nie dziwi zatem jej popularność – w 2021 r. odwiedziło ją ponad 8 milionów osób! Co równie istotne, lektury szkolne i pozostałe książki, dostępne w Wolnych lekturach, rozbudowane są o liczne materiały edukacyjne (motywy i przypisy).

Realizacja takiego przedsięwzięcia musi oczywiście kosztować, a im większe środki udaje się pozyskać, tym szybciej rośnie księgozbiór Wolnych Lektur. Księgozbiór udostępniany jest po uprzednim profesjonalnym opracowaniu i, co jeszcze raz warto podkreślić, bezpłatnie wszystkim chętnym. Teraz, mając aktywny abonament Legimi i nie wydając dodatkowo ani złotówki, możecie dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju tej unikatowej biblioteki. W jaki sposób?

Czytaj ebooki i słuchaj audiobooków z Wolnych Lektur w Legimi

Tylko tyle i aż tyle. Każda książka, normalnie dostępna bezpłatnie w serwisie Wolne Lektury, w Legimi ma swoją cenę. Oczywiście korzystając z nielimitowanego dostępu w abonamencie nie płacicie dodatkowo za sięgnięcie po te tytuły, ale Fundacja Nowoczesna Polska otrzymuje za nie wynagrodzenie, jak każdy inny wydawca. Środki pozyskane dzięki współpracy z Legimi biblioteka Wolne Lektury przeznaczy na udostępnianie tytułów z domeny publicznej, przygotowanie nowych tłumaczeń oraz nagrywanie darmowych audiobooków. Oczywiście poza czytaniem i słuchaniem w subskrypcji, można również kupić pojedyncze pliki i w ten sposób dołożyć swoją cegiełkę, ale wiadomo – nie ma to jak abonament ;).

Serdecznie zapraszamy na nasze wirtualne półki. Już teraz udostępniamy ponad 200 ebooków, audiobooków i synchrobooków® z Wolnych Lektur, a księgozbiór ten będzie systematycznie powiększamy.