5 książek, na które czekamy w lipcu w Legimi

Artur Wasilewski 01.07.2021

Lipiec to tradycyjnie miesiąc wzmożonej aktywności czytelniczej. Letnia pogoda sprzyja spędzaniu czasu z książką pod chmurką, często jest to również czas rodzinnych wakacji (tak, wiemy, że niektórym właśnie wtedy brakuje czasu na lekturę). W najbliższych tygodniach trafią do nas, jak co miesiąc, setki książek, ale są takie, na które czekamy… nieco bardziej. A w zasadzie nawet nie my, bo poniższe zestawienie tworzymy przede wszystkim w oparciu o to, co najchętniej czytają nasze abonentki i abonenci.

Katarzyna Puzyńska, Martwiec (wyd. Prószyński i S-ka)

Kryminalna seria o Lipowie to już instytucja. 12 tomów, coroczne zjazdy miłośników i miłośniczek cyklu… Katarzyna Puzyńska stała się jedną z największych gwiazd rodzimej literatury kryminalnej. 13 lipca będziemy mieli okazję sięgnąć po Martwca – 13. część serii. Zagęszczenie zbrodni na mieszkańca będzie jeszcze bardziej rekordowe, zdecydowanie przebiło już Fjällbackę i śrubuje rekord :).

Abby Jimenez, Miłość szuka właściciela (wyd. Muza)

Abby Jimenez podbiła serca legimowej czytelniczej społeczności książką To tylko przyjaciel. Już 14 lipca ponownie będziemy mogli obserwować relację dwojga jakże odmiennych postaci. Niemogącej pogodzić się ze śmiercią ukochanego Sloan i Jasona, muzyka marzącego o międzynarodowej sławie. Tych dwoje różniących się od siebie osób odnajdzie się dzięki… zagubionemu psiakowi. Co też byśmy zrobili bez naszych czworonożnych przyjaciół? Szczególnie, gdy Miłość szuka właściciela?

Laila Shukri, Perska niepewność (wyd. Prószyński i S-ka)

Tajemnicza Laila Shukri po raz kolejny zaprosi w świat Orientu. Tym razem śledzić będziemy dalsze losy Joanny, znanej z Perskiej kobiecości. Akcja nowego tomu, Perskiej niepewności, rozgrywa się już w czasach pandemii. Gnębiący bohaterkę mąż, kochanek, którego uczuć Joanna nie jest już pewna i… nowy obiekt uczuć, poznany na jednym z tajnych przyjęć. To wszystko czeka na nas już 13 lipca!

Katarzyna Bonda, Klatka dla niewinnych (wyd. Muza)

Klatka dla niewinnych to nowa propozycja autorstwa Katarzyny Bondy. Autorka wróciła w maju do cyklu z profilerem Hubertem Meyerem i… nie zwalnia tempa. Tym razem nasz bohater będzie zmuszony zmierzyć się nie tylko z tajemniczymi zgonami matki i córki (dzieli je aż 17 lat), ale również oskarżeniem o morderstwo. Czy uda mu się obronić dobre imię, a przede wszystkim pomóc w schwytaniu mordercy?

Samantha Young, Wiele hałasu o ciebie (wyd. Słowne)

Samantha Young znana jest nam doskonale. Miłości, namiętności… tym razem ma dla nas komedię romantyczną Wiele hałasu o ciebie. Opowieść o Eve, która rzuca pracę w Chicago i rozpoczyna nowy rozdział (z założenia tymczasowy) w nadmorskim angielskim miasteczku, prowadząc klimatyczną księgarnię. I tu (jakże trudno było to przewidzieć) pojawia się on – przystojny, a nawet zniewalająco przystojny Roane, miejscowy farmer. Mimo że jest to rolnik, który nie szuka żony, niewykluczone, że… ją znajdzie.

To tylko przedsmak tego, co trafi do abonamentu Legimi w najbliższych tygodniach. Warto co kilka dni zaglądać na półkę z nowościami, by nie przegapić żadnego interesującego nas tytułu. Wszystkich wspomnieć nie sposób, a wiadomo, że każdy ma swoje wyjątkowe czytelnicze gusta. Miłej lektury!

Kategorie: