Książkowe zapowiedzi Legimi – marzec 2020 r.

Artur Wasilewski 04.03.2020

Wydaje Wam się, że w styczniu i lutym mieliśmy wysyp nowości, który starczy na kolejne miesiące? To co powiecie na taką listę zapowiedzi na marzec? Niezależnie od preferowanych gatunków literackich każdy znajdzie coś dla siebie. Spośród setek tytułów, które udostępnione zostaną w najbliższych tygodniach w abonamencie Legimi wybraliśmy niektóre, naszym zdaniem szczególnie warte uwagi.

Lee Child,  Zgodnie z planem (wyd. Albatros) – planowana premiera 11 marca 2020 r.

Motyw jest stały. Reacher wysiada z autobusu i… pakuje się w kłopoty. Albo może inaczej – w kłopoty pakują się osoby, które mają nieprzyjemność z nim zadrzeć. W tym wypadku są to gangsterzy, walczący o terytorium. Jack stara się pomóc pewnej parze starszych ludzi, którzy mieli nieprzyjemność zetknąć się z nimi. Czy i tym razem Reacher zaprowadzi porządek i uda się w kierunku zachodzącego słońca?

B.A. Paris, Dylemat (wyd. Albatros) – planowana premiera 11 marca 2020 r.

40. urodziny, huczne przyjęcie dla zaproszonych przyjaciół i znajomych i jedna osoba, której ma nie być – studiująca za granicą córka Livii, Marnie. Już za kilka godzin solenizantka ma zamiar zdradzić mężowi sekret dotyczący ich latorośli. Jeszcze tylko kilka godzin dobrej zabawy…

Robert Harris, Drugi sen (wyd. Albatros) – planowana premiera 25 marca 2020 r.

Postapokaliptyczny thriller, trzymający w napięciu niczym Imię róży. Mała, oddalona od większych siedzib ludzkich społeczność, tajemniczy zgon miejscowego proboszcza i młody ksiądz, który przybywa do wioski, by odprawić nabożeństwo pogrzebowe. Wygląda na to, że mimo zapewnień miejscowych, pleban nie zmarł śmiercią naturalną, a jego śmierć ma związek ze zniknięciem pewnej księgi, bardzo istotnej dla Kościoła.

Jeanine Cummins, Amerykański brud (wyd. NieZwykłe) – planowana premiera 25 marca 2020 r.

Książka, która doczekała się już tylu nie tyle pozytywnych, co entuzjastycznych recenzji, że nie sposób będzie ją ominąć. Porównywana do klasycznych Gron gniewu opowieść o kobiecie, która mając poukładane i szczęśliwe życie, praktycznie z dnia na dzień zostaje pozbawiona wszystkiego. Prawie wszystkiego. Zostaje jej kilkuletni syn. I gniew kartelu narkotykowego, który przejął władzę w mieście.

Anna Szafrańska, Lilianna (wyd. NieZwykłe) – planowana premiera 11 marca 2020 r.

Tytułowa Lilianna jest kobietą po przejściach, żyjącą w ciągłym strachu i próbującą chronić własne dziecko. Mat jest tatuażystą, traktującym swoją profesję jako coś więcej, niż tylko ozdabianie ciał. Ich pierwsze spotkanie pełne jest uprzedzeń, ale z każdym kolejnym, poznając siebie nawzajem, dystans będzie się zmniejszać.  

Agnieszka Lingas-Łoniewska, Bez pożegnania (wyd. Burda Media Polska) – planowana premiera 25 marca 2020 r.

Książka, na którą czekają z pewnością fani i fanki 1. tomu tej serii, a mianowicie Bez przebaczenia. Zespół stresu pourazowego, na który cierpi Jacek Krall, staje się dla niego równią pochyłą. Gdy na skraju wyczerpania trafia do jednostki w Orzyszu, w której służy również płk. Sadowski, pojawia się nadzieja. Rozpoczyna leczenie u Weroniki Szuwarskiej. Psychoterapeutka, sama doświadczona przez los, zdaje sobie wkrótce sprawę, jak trudny będzie to proces. Szczególnie, że w grę wejdą uczucia, jakie nie powinny towarzyszyć relacji pacjent-terapeutka.

Jan Grabowski, Na posterunku. Udział polskiej policji granatowej i kryminalnej w zagładzie Żydów (wyd. Czarne) – planowana premiera 25 marca 2020 r.

To będzie z pewnością publikacja, która wywoła gorącą dyskusję. Jak zawsze, gdy pojawiają się teksty walczące z narodowymi mitami i poczuciem wyższości wobec innych, którzy rzekomo w czasie Zagłady zachowali się gorzej. Nie tak, jak Polacy. Rola granatowej policji była do tej pory marginalizowana, ale wg źródeł, do których dotarł autor, instytucja ta ramię w ramię z niemieckim okupantem mordowała Żydów.

Mało? Koniecznie zaglądajcie na naszą stronę lub sprawdzajcie nowości w aplikacji. Co tydzień mamy dla Was kolejną dawkę premier – zarówno dla miłośników lekkiej literatury popularnej, jak i amatorów trudniejszych tematów. Aktualną listę książkowych świeżynek znajdziecie tutaj.

Kategorie: