Prezent na Dzień Babci i Dziadka? Ebooki i audiobooki bez limitu!

Artur Wasilewski 16.01.2020

Dzień Babci (21 stycznia) i Dzień Dziadka (22 stycznia) już naprawdę niedługo. W związku z tym pojawia się klasyczny problem wyboru prezentu. My nie będziemy oryginalni – jak w przypadku każdej niemal okazji proponujemy zakup vouchera na nielimitowany dostęp do ebooków i audiobooków.

Dlaczego ebooki i audiobooki dla seniorów to dobry pomysł?

Przede wszystkim nie trzeba wiele, by rozpocząć korzystanie z elektronicznych książek. Na początek wystarczy smartfon lub tablet. Oczywiście, popularność tych urządzeń wśród starszych osób nie jest tak wielka jak wśród młodszej części społeczeństwa, ale… sytuacja zmienia się dynamicznie i coraz więcej babć i dziadków korzysta z telefonów nie tylko do dzwonienia, ale czerpie garściami z możliwości urządzeń mobilnych, również dostępu do ebooków i audiobooków.

Problemu w ogóle nie ma, jeśli osoba, którą chcielibyśmy obdarować abonamentem Legimi już ma czytnik ebooków (PocketBook, inkBOOK lub Kindle). Zdecydowana większość modeli tych marek jest kompatybilna z Legimi. A może jakiś czas temu wymieniliśmy swój czytnik na nowy i stary, zamiast się kurzyć, mógłby służyć komuś innemu?

Główną zaletą ebooków w kontekście seniorów jest jednak możliwość przystosowania ustawień w aplikacji do możliwości każdej z osób. Przede wszystkim dotyczy to wielkości czcionki, kroju, odstępów między wierszami i stopniowania doświetlenia ekranu. To wszystko sprawia, że często dla osób, które nie mają już tak dobrego wzroku jak w przeszłości, ebooki są idealnym rozwiązaniem.

Jeśli zaś ktoś woli słuchać, to… w każdej chwili może po prostu przełączyć tryb czytania na słuchania i korzystać z audiobooka od momentu, w którym zakończył czytanie. Albo korzystać wyłącznie z książek do słuchania.

W przypadku abonamentu Legimi mamy dodatkową zaletę – w każdej chwili, gdy jesteśmy połączeni z Internetem, możemy sięgnąć po dowolny tytuł i po chwili pobrać go na swoje urządzenie. Bez konieczności wychodzenia z domu i wybierania najkorzystniejszych ofert cenowych.

Jakie vouchery prezentowe są dostępne i jak je zamówić?

Obecnie dostępne są 3 pakiety:

  • kwartalny, w cenie 134 zł
  • półroczny, w cenie 269 zł
  • roczny, w cenie 479 zł

Szczegóły dotyczące zamawiania i aktywowania voucherów opisaliśmy na blogu w tym tekście, a odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdują się również na stronie naszego sklepu z voucherami prezentowymi. Zapraszamy!

Kategorie: