Premiery stycznia 2020 r. w Legimi. Coben, Morris i in.

Artur Wasilewski 01.01.2020

W nowy, 2020 rok wydawcy wchodzą z przytupem, a beneficjentami wysypu interesujących premier w styczniu będziemy wszyscy. Im więcej tytułów do wyboru, tym lepiej. Jakie nowości pojawią się zatem w Legimi w najbliższych tygodniach? Oto przegląd wybranych ebookowych (a niekiedy i audiobookowych) premier.

Harlan Coben, O krok za daleko (wyd. Albatros) – planowana premiera 15.01.2020 r.

Tym razem nie Myron Bolitar, ale będzie równie ekscytująco. Simon od miesięcy szuka zaginionej córki. Gdy nareszcie wpada na jej trop, sytuacja gmatwa się jeszcze bardziej. Do jego żony ktoś strzela, zaś chłopak, z którym widział swą latorośl zostaje odnaleziony martwy. Jak to u Cobena, na prawdziwe odpowiedzi poczekamy do samego końca.

Heather Morris, Podróż Cilki (wyd. Marginesy) – planowana premiera 15.01.2020 r.

Tatuażysta z Auschwitz był jednym z największych komercyjnych sukcesów ostatnich lat. Autorka postanowiła pójść za ciosem i opisała losy Cilki Klein – młodej kobiety, która z piekła obozu niemieckiego trafiła do piekła sowieckiego łagru. Skazana przez komunistów na kilkanaście lat ponownie musiała wykrzesać z siebie wszystkie siły, by przetrwać. Jaką cenę przyszło jej za to zapłacić?

Robert Małecki, Zadra (wyd. czwarta strona) – planowana premiera 15.01.2020 r.

Po Skazie i Wadzie już niebawem otrzymamy kolejny tom przygód i nieprzygód Bernarda Grossa. Odnalezienie w lesie kości sprawia, że śledczy wracają do sprawy tajemniczego zaginięcia pary studentów sprzed kilkunastu lat. Na drodze do prawdy stać będą zwaśnione rodziny obojga młodych ludzi.

Jacek Hołub, Niegrzeczne. Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera (wyd. Czarne) – planowana premiera 22.01.2020 r.

Historie poruszające tym bardziej, że rozgrywające się wśród nas. Poczucie inności, ciągłego oceniania (niesprawiedliwego, dodajmy), a najczęściej osamotnienie. To codzienność nie tylko małoletnich bohaterów tej książki, ale i ich rodziców, bardzo często wypychanych na margines społeczeństwa i skazanych na wykluczenie.

Marcel Moss, Nie patrz (wyd. Filia) – planowana premiera 29.01.2020 r.

Wciągający thriller, którego bohaterką jest Ewa, szanowana psychoterapeutka. Pewnego dnia Martyna, była pacjentka (przebywająca w szpitalu psychiatrycznym) wysyła jej film, dokumentujący wydarzenia sprzed lat. Wydarzenia, o których Ewa wolałaby zapomnieć. Martyna żąda pomocy w… niewyjaśnionym śledztwie. Nagrodą ma być milczenie i niepublikowanie nagrania.

Kategorie: