Dodawanie własnych ebooków na półkę w Legimi

Artur Wasilewski 22.10.2019

Jedną z wielu funkcji, dostępnych w Legimi, jest dodawanie na wirtualną półkę własnych ebooków. Wiadomo, był świat przed korzystaniem z abonamentu, ebooki pozyskujemy z różnych źródeł, ale fajnie mieć je w miarę możliwości w jednym miejscu. Temu służy właśnie niniejsza funkcja.

Podstawowym, a w zasadzie jedynym warunkiem, by z niej skorzystać, jest posiadanie aktywnego abonamentu w Legimi. W zależności od posiadanego pakietu, możemy dodać określoną liczbę ebooków na półkę. Oto dostępne opcje:

  • pakiet Legimi 300: 1 ebook miesięcznie
  • pakiet Legimi 1000: 2 ebooki miesięcznie
  • pakiet Legimi 1500: 3 ebooki miesięcznie
  • pakiety Legimi bez limitu: 4 ebooki miesięcznie

Oczywiście w momencie zaprzestania korzystania z subskrypcji pliki dodane na półkę nie znikają, po prostu nie można wgrywać kolejnych.

W jaki sposób dodajemy ebooki na półkę? Wystarczy zalogować się na swoje konto na stronie Legimi (opcja nie działa w aplikacji) i przejść do zakładki półka. Dokładnie wyjaśniamy ten proces na stronie pomocy (tak na marginesie – to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat możliwości, jakie daje Legimi).

Warto pamiętać, że dodajemy pliki w formacie EPUB. Po wrzuceniu na półkę i zsynchronizowaniu konta będą dostępne w aplikacjach Legimi na smartfonach, tabletach, komputerach i czytnikach (PocketBook i inkBOOK).

Jeśli jeszcze nie korzystaliście z tej opcji, serdecznie zachęcamy do jej wypróbowania.