Stephen King, Chyłka po raz 10 i in., czyli wrześniowe premiery w Legimi

Artur Wasilewski 26.08.2019

Tegoroczne lato upływa pod znakiem naprawdę wielu wyśmienitych premier w Legimi, nie inaczej będzie w ostatnich letnich tygodniach. Szykujemy półki na nowości doskonale znanych autorów. Wśród nich znajdziemy m.in.

Jacek Komuda, Westerplatte (wyd. Fabryka Słów) – premiera 04.09.19

Mit heroicznej obrony składnicy tranzytowej pielęgnujemy od ośmiu dekad. W tej zbeletryzowanej wersji historii o żołnierzach z Westerplatte ujrzymy zupełnie niepodręcznikową wersję jednego z najważniejszych epizodów kampanii wrześniowej.

Kristin Hannah, Zimowy ogród (wyd. Świat Książki) – premiera 04.09.19

Siostry, które przyjechały do umierającego ojca muszą zmierzyć się z rodzinną przeszłością. Historią, opowiedzianą przez nieakceptującą je matkę. Historię, która pozwoli im inaczej spojrzeć na trudną, pełną wzajemnych oskarżeń przeszłość.

Stephen King, Instytut (wyd. Albatros) – premiera 11.09.19

Tajny ośrodek badawczy, eksperymenty na posiadających nadprzyrodzone zdolności dzieciach… to nie opis Stranger Things, ale kolejna powieść mistrza literatury grozy, czyli samego Stephena Kinga. Pewnie rozgorzeje dyskusja, co było pierwsze – scenariusz serialu Netfliksa, czy tez koncept książki Kinga, ale… my skupimy się na lekturze.

Krystyna Mirek, Światło gwiazd. Willa pod Kasztanem. Tom 4 (wyd. Edipresse Książki) – premiera (tylko u nas) 11.09.19

Kolejny tom perypetii mieszkańców tak dobrze znanej Willi pod Kasztanem. Bartek ciągle szuka miłości, babcia Kalina stara się ogarnąć emocje młodszych pokoleń, a do tego w domu pojawia się pewien niezbyt mocno stąpający po ziemi astrofizyk. Tylko w Legimi książka dostępna będzie na tydzień przed oficjalną premierą.

Jenny Blackhurst, Noc, kiedy umarła (wyd. Albatros) – premiera 18.09.19

Evie popełnia samobójstwo w dni swego ślubu, rzucając się z klifu w morskie fale. Ciała nie odnaleziono. Tymczasem najlepsza przyjaciółka Evie dostaje dziwny list, będący swoistą wiadomością zza grobu. Czy aby na pewno zza grobu?

Jakub Małecki, Horyzont (wyd. SQN) – premiera 18.09.19

Mieszkają na warszawskim Mokotowie. On był saperem, ciałem wrócił z misji w Afganistanie, duchem ciągle jest na wojnie. Ona stara się żyć na własny rachunek. Krok po kroku zbliżają się do siebie. Mimo, że pozornie nic nie łączy.

Alek Rogoziński, Dom tajemnic (wyd. Edipresse Książki) – premiera 18.09

10 celebrytów, zamkniętych w domu i usiłujących rozwiązać kolejne zagadki. Morderstwo, które całkowicie zmienia sytuację odciętych od świata uczestników reality show. Czy skończy się na jednej ofierze?

Remigiusz Mróz, Wyrok (wyd. Czwarta Strona) – premiera 18.09

10. tom bestsellerowej serii o Chyłce i Ordyńskim. Świeżo upieczony adwokat zajmuje miejsce swojej mentorki w kancelarii Żelazny & McVay i od razu otrzymuje sprawę, wydawałoby się, niemożliwą do wygrania. Ma bronić nastolatka, oskarżonego o zabójstwo szkolnych kolegów.

To tylko niektóre z tytułów, na które z niecierpliwością czekamy we wrześniu. Jedno wiemy na pewno – na przeczytanie wszystkich tych książek trudno będzie znaleźć czas. Szczególnie, że już teraz nasze półki, choć wirtualne, pękają w szwach.

 

 

Kategorie: