Finał Millennium, Chmielarz i in. hity, czyli kryminalno-sensacyjne zapowiedzi na lato

Artur Wasilewski 05.07.2019

Wakacyjne miesiące nie są okresem, w którym wydawcy przesadnie rozpieszczają nas nowościami, największe przeboje zostawiając na tygodnie okołotargowe i przedświąteczne. W tym roku jest jednak inaczej – spodziewamy się prawdziwego wysypu premier, na które już teraz czekamy z niecierpliwością. Oto niektóre nich – dziś skupiamy się na kryminałach i thrillerach.

Guillaume Musso – Zjazd absolwentów (planowana premiera 31.07)

(Prawie) najnowsza książka najpopularniejszego francuskiego pisarza, mistrzowsko łączącego wątki sensacyjno-kryminalne z miłosnymi. Tym razem zabiera nas na Riwierę. Tuż po zjeździe absolwentów zburzone ma zostać liceum, w którym uczyli się Thomas i Maxime. Nie widzieli się od 25 lat. Od momentu, gdy na zawsze połączyła ich tajemnica związana ze zwłokami, które niechybnie zostaną odkryte podczas rozbiórki budynku.

Jorn Lier Horst – Ukryty pokój (planowana premiera 14.08)

Komisarza Wistiga mieliśmy już okazję całkiem nieźle poznać w poprzednich tomach. Tym razem nie będzie prowadził zwykłego śledztwa – zmierzyć się będzie musiał z bezwzględnym światem polityki. Punktem wyjścia stanie się śmierć czołowego działacza Partii Pracy. Podczas przeszukania jego domu śledczy odnajdą materiały, dyskredytujące nieżyjącego już polityka i wskazujące na jego powiązanie z nierozwiązanym śledztwem sprzed lat. Wistig otrzyma polecenie utworzenia tajnej grupy do zbadania przeszłości Bernharda Clausena.

Wojciech Chmielarz – Rana (planowana premiera 14.08)

Chmielarz na dobre zagościł w gronie czołowych polskich autorów kryminałów i thrillerów. Zasłużenie zresztą. Rana to opowieść o tajemnicach, skrywanych w murach ekskluzywnej szkoły na warszawskim Mokotowie. Zagadkę śmierci uczennicy i jednej z nauczycielek próbują rozwiązać Gniewomir (zafascynowany seryjnymi mordercami odludek) i Klementyna (nauczycielka we wspomnianej szkole). Jak twierdzi sam autor, jest to prawdopodobnie najtrudniejsza książka, którą napisał. Biorą pod uwagę tematykę i atmosferę poprzednich, będzie faktycznie mrocznie i depresyjnie.

David Lagercrantz – Ta, która musi umrzeć (planowana premiera 22.08)

Wielki finał jednej z najpopularniejszych serii dekady. Rozpoczęta przez Stiega Larssona, a po jego śmierci kontynuowana przez Lagercrantza historia dziennikarza Mikaela Blomkvista i genialnej hakerki Lisbeth Salander to gwarancja emocji. W szóstej części Blomkvist pomaga w rozwiązaniu zagadkowej śmierci bezdomnego i jego domniemanych powiązań ze szwedzkim ministrem obrony, natomiast Lisbeth mierzy się w ostatecznym pojedynku z własną siostrą. W tym celu udaje się do Moskwy. Więcej nie zdradzimy, bo… sami nie znamy zakończenia ;).

Jak widać czeka nas konkretna dawka hitów – większość z nich powinna pojawić się w Legimi już w dniu premiery (oczywiście w abonamencie)!