Sierpniowy Book box – na leniwy, wakacyjny czas.

Artur Wasilewski 01.08.2015

Nowy miesiąc, a zatem i kolejna dawka wartościowej literatury. Do wyboru jak zwykle 30 tytułów. W zależności od częstotliwości czytania możemy zdecydować się na Book box (od 13,99 zł miesięcznie, pobierając 1 ebooka) lub Book box+ (od 27,98 zł, 2 tytuły do pobrania).  Wśród i tak dużego grona ciekawych książek wyróżnić warto m.in.

 • Jacek Saramonowicz, Chłopcy (wyd. Wielka Litera)
  Debiutancka powieść twórcy m. in. kultowych Lejdis i Testosteronu. Tragikomiczna historia o tym, jak trudno być człowiekiem, gdy jest się mężczyzną. Okazuje się, że mimo różnicy wieku między ojcem a synem trudno niekiedy zorientować się, który z nich jest dojrzalszy. Przesiąknięta bezpruderyjnością i wielkomiejskością, książka zdecydowanie dla dorosłych (interpretacja okładki jest słuszna, co przyznaje i autor).
 • Ron Rash, Serena (wyd. Świat Książki)
  Akcja tej mrocznej powieści toczy się w górach Karoliny Północnej. Małżeństwo Pembertonów chce stworzyć drzewne imperium, nie licząc się z ceną, jaką ponieść za to muszą oni i wszyscy wokół. To nie może się dobrze skończyć. Dochodzi o rozgrywki między tytułową Sereną a nieślubnym synem jej męża. Rozgrywki, której stawką stać się może wkrótce ludzkie życie.
 • John Green, Papierowe miasta (wyd. Bukowy Las) 
  Jeden z najpopularniejszych na świecie autorów książek dla młodzieży uznanie zdobył również wśród starszych czytelników. Bez infantylizowania, choć jednocześnie i nadęcia, porusza problemy osób wkraczających w dorosłe życie. Papierowe miasta to swoista powieść drogi, rzecz odkrywaniu prawdy o ludziach pod pretekstem poszukiwań fascynującej, zaginionej przyjaciółki. Warto przeczytać przed wizytą w kinie.
   

To oczywiście tylko niektóre z godnych polecenia książek. Pełne zestawienie znajduje się poniżej. Jak zwykle każdy znajdzie co najmniej 1 tytuł idealny dla siebie. Miłej lektury!

Kategorie: