Czerwcowy Book box – nowa fala polskiej literatury i nie tylko

Artur Wasilewski 01.06.2015

Czerwcowy Book box to kolejna dawka niebanalnej literatury, dostępnej w rewelacyjnej cenie 13,99 zł za ebooka. W aktualnym zestawieniu na pierwszym plan wysuwa się przegląd najciekawszych polskich twórców młodego pokolenia. Wśród nich znajdziemy m.in.

  • Katarzyna Bonda, Florystka (wyd. Muza). Tom będący częścią cyklu z profilerem Hubertem Meyerem w roli głównej. Zostaje poproszony o pomoc w rozwikłaniu skomplikowanej sprawy porwania (a jak się okaże później morderstwa), mającego miejsce w Białymstoku. Nie wie, że jego udział w dochodzeniu jest elementem zakulisowych gier, rozgrywających się w miejscowej komendzie.
  • Jacek Dehnel, Matka Makryna (wyd. W.A.B.). Najnowsza książka autora, opisująca historię zakonnicy oszustki, będącej w połowie XIX wieku jedną z najbardziej intrygujących postaci wśród polskiej emigracji. Dzięki niesamowitemu sprytowi i sile oddziaływania udało jej się zbliżyć do wielu znakomitości ówczesnej Europy. Całość Dehnel podaje w niebanalnej formie monologu tytułowej matki Makryny.
  • Jakub Żulczyk, Radio Armageddon (wyd. Świat Książki). Głos pokolenia, nieznającego PRL, dorastającego i wchodzącego w dorosłość w specyficznym w Polsce równającej do „Zachodu”. Książka, której nie mógłby napisać nikt nawet o dekadę starszy – Żulczyk ubierając swoistą publicystykę w powieść jest najzwyczajniej w świecie autentyczny.

To na początek. Oczywiście mamy i inne propozycje, wśród nich głos nieco starszych, uznanych twórców – m.in. Zbigniewa Mikołejki i Marka Bieńczyka. Miłośnicy literatury zagranicznej też znajdą coś dla siebie (Cecelia Ahern, Mark Billingham, Frederico Moccia), ciekawie wygląda również pakiet poradników i literatury faktu (tu przede zwracają uwagę książki poświęcone II Wojnie Światowej).

Przypominam tylko, że kto chce więcej niż 1 ebooka, może wybrać Book Box+, czyli subskrypcję, w której co miesiąc do ściągnięcia są 2 tytuły (już od 13,99 zł każdy).

Kategorie: