Zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Kryminału

Artur Wasilewski 26.05.2015

Międzynarodowy Festiwal Kryminału to wydarzenie, które od lat zaznaczane jest w kalendarzach miłośników gatunku. Do niedzieli włącznie mają okazję do spotkania z ulubionymi twórcami, a także wzięcia udziału w licznych imprezach towarzyszących, począwszy od sesji popularnonaukowych po detektywistyczną grę miejską. Grupa szczęściarzy uczestniczyć będzie również w warsztatach literackich, prowadzonych przez takie znakomitości, jak Katarzyna Bonda, Mariusz Czubaj i Marcin Wroński. Nam szczególnie przypadła do gustu idea Pojedynku Grafomanów – szczególnie, że wezmą w nim udział… Zygmunt Miłoszewski i Mariusz Czubaj :). Kto chce sprawdzić szczegółowy plan wrocławskiej imprezy, tego odsyłamy tutaj.

Nieodłącznym elementem Festiwalu jest również ogłoszenie wyników Nagrody Wielkiego Kalibru. Wśród laureatów poprzednich edycji są niemal wszyscy najważniejsi twórcy gatunku w Polsce. Kto zostanie doceniony tym razem? Oprócz jury swoje typy mogą również wskazywać czytelnicy. Już jutro na naszym fejsbukowym profilu ogłosimy konkurs, w którym do wygrania będzie zaproszenie na uroczystość wręczenia NWK. Kto planuje weekend we Wrocławiu (bądź ma przyjemność mieszkać w tym przepięknym mieście) niech się szykuje.

Dodamy tylko, że Legimi dołączyło do grona współorganizatorów imprezy. W związku z tym wszyscy miłośnicy kryminałów mają możliwość czytania ebooków dostępnych w  naszym abonamencie przez 2 tygodnie za darmo. Po szczegóły odsyłamy na strony Portalu Kryminalnego.