Ebook w bibliotece – kolejny etap cyfrowej rewolucji

Artur Wasilewski 25.05.2015

Bez rozgłosu, acz systematycznie. Na różne sposoby ebooki pojawiają się w bibliotekach. Coraz częściej w tych szacownych placówkach możemy wypożyczyć czytnik elektronicznych książek lub konkretne tytuły. Mimo że temat nie jest nowy, to wciąż funkcjonuje niejako na marginesie cyfrowej rewolucji, o której tak chętnie mówimy.

Na gościnnych łamach bloga Pulowerek (kierowanego do środowiska bibliotekarskiego) zamieściliśmy niedawno tekst dotyczący tego zjawiska. Moment oczywiście nieprzypadkowy. Dysponując z jednej strony potężnym zapleczem technologicznym, na czele z opatentowaną technologią Czytaj w chmurze®, a z drugiej katalogiem ponad 10 000 ebooków, wkraczamy na rynek z naszą nową usługą, przygotowaną z myślą o bibliotekach.

Już wkrótce przeprowadzimy pilotażowy projekt z jedną z większych placówek w kraju (szczegóły poznacie zapewne już za kilka tygodni), tymczasem odsyłamy do artykułu, który ukazał się na blogu Pulowerek.

Osoby zainteresowane propozycją Legimi dla bibliotek zachęcamy również do zapoznania się z naszą prezentacją z zakończonych niedawno Warszawskich Targów Książki.