Grudniowy Book box. Pełen ebookowych hitów.

Artur Wasilewski 01.12.2014

Nadszedł grudzień, tradycyjnie doskonały miesiąc dla książkowych moli. Nie dość, że mnogość dodatkowych dni wolnych sprzyja oddaniu się lekturze, to jeszcze okazje prezentowe sprawiają, że nasze zasoby mają szansę na powiększenie. Grudniowe książkoświętowanie zacząć można z powodzeniem już 1 dnia miesiąca, choćby za sprawą najnowszego zestawu ebooków, dostępnego w Book box.

Dla przypomnienia – Book box to usługa umożliwiająca subskrypcję ebooków posiadaczom Kindle oraz innych urządzeń (tabletów, smartfonów, a także pozaamazonowych modeli e-czytników). Co miesiąc kompletujemy dla Was zestaw 30 tytułów, z których w ramach subskrypcji wybieracie 1 i czytacie na dowolnym urządzeniu. I tak co miesiąc – płacąc tylko 14,99 zł (a na start jeszcze mniej). W tym grudniu szczególnie polecamy następujące tytuły:

 • Patrick Modiano – Ulica ciemnych sklepików (Czytelnik)
  Doskonała okazja, by poznać twórczość tegorocznego laureat Literackiej Nagrody Nobla. Opowieść o dotkniętym amnezją detektywie, próbującym odtworzyć swoją przeszłość. W tle Paryż międzywojenny i z czasów hitlerowskiej okupacji, półświatek, a także mnóstwo odniesień do losów ojca autora – włoskiego Żyda, który w czasie II WŚ ukrywał się we Francji. Doskonała literatura.
 • Stephen King – Pan Mercedes (Albatros)
  Król literatury grozy, zapuszczający się również chętnie na teren książki fantastycznej, tym razem jako autor kryminału. Jak się okazuje dobry pisarz poradzi sobie niemal w każdym gatunku, czego potwierdzeniem ta książka. Czarnym charakterem jest tajemniczy zabójca z samochodu wiadomej marki, szykujący się do swego morderczego opus magnum.
 • Łukasz Orbitowski – Szczęśliwa ziemia (Sine Qua Non)
  Powieść niejednoznaczna, lawirująca między prozą obyczajową a literaturą grozy (tak, to możliwe, jeśli ma się talent jak Orbitowski). Historia czterech przyjaciół, których łączy wspólna tajemnica z czasów, gdy ich dzieciństwo odchodziło w zapomnienie. Każdy na swój sposób stara się uporać z demonami przeszłości i znaleźć ukojenie.
 •  Hanna Bakuła – Idiotka. Miłość w Nowym Jorku (Burda Książki)
  Książka w zasadzie autobiograficzna, opisująca szalone lata osiemdziesiąte XX wieku. Lata, które Bakuła spędziła w nowojorskim artystycznym światku. Główna bohaterka na pokładzie samolotu lecącego do Ameryki spotyka starszą o dwie dekady kobietę. Siebie samą, tyle że starszą. Zgrabny koncept, pozwalający nie tylko poznać historię malarki, ale i poznać te same wydarzenia z perspektywy osoby, która już to wszystko przeżyła.
 • John Green – Gwiazd naszych wina (Bukowy Las)
  Znów pojawia się pytanie co lepsze. Książka czy film? Wiele osób zna tę opowieść właśnie ze świetnej ekranizacji, ale… wiadomo. Nic tak nie wciąga jak lektura, film z natury jest pewnym uproszczeniem, impresją. John Green ma tę wspaniałą właściwość, że pisząc pozornie dla młodzieży potrafi dotrzeć również do starszych czytelników. Tak jest i w przypadku tej poruszającej historii chorej na raka nastolatki. Zapewne jedna z najważniejszych książek ostatnich lat.

To oczywiście tylko kilka rekomendacji. Pełną listę tytułów znajdziecie na stronie Book box w serwisie SubClub (tylko tam możesz zamówić subskrypcję), a jeśli ktoś jest wzrokowcem, to galeria okładek znajduje się poniżej. Pomyślcie również o innych zapalonych czytelnikach i czytelniczkach. Book box możesz w niezwykle wygodny sposób zamówić na prezent i podarować dowolnej osobie voucher na abonament. Złośliwemu bratu na miesiąc, a najwspanialszej na świecie małżonce nawet na rok.

 

Kategorie: