Nie stać Cię na złe wybory? Sprawdź Book box!

Artur Wasilewski 28.10.2014

Już od blisko 2 lat Legimi kojarzy się przede wszystkim z abonamentem, dającym nieograniczony dostęp do książek. Przez ten czas otrzymaliśmy mnóstwo zapytań od użytkowników Kindle o to, kiedy i dla nich przygotujemy specjalną ofertę. Nareszcie nadszedł ten dzień. Book box, bo tak nazywa się nasza nowa usługa subskrypcyjna to propozycja dla tych, którzy preferują zakup książki na własność. Jak to działa?

  • Co miesiąc udostępniamy box, składający się z 30 starannie dobranych tytułów
  • Z tej puli można pobrać 1 ebooka, a następnie czytać go w aplikacjach Legimi lub np. wysłać na Kindle lub inne, dowolne urządzenie do czytania ebooków
  • Cena takiego boxa (czyli de facto subskrypcji) wynosi 13,99 zł w pierwszym miesiącu, a następnie 14,99 zł (po 6 miesiącach ponownie zapłacisz 13,99 zł i tak już dopóki nie zrezygnujesz)
  • Book boxa zamówisz wyłącznie w serwisie SubClub.pl, natomiast ebooka pobierzesz na stronie Legimi.com
  • W każdej chwili możesz oczywiście zrezygnować z subskrypcji, ale… w zasadzie po co :)?

Proste, prawda? A oto przegląd najciekawszych (czysto subiektywny to rzecz jasna wybór) tytułów, które znajdziecie w premierowym, październikowo-listopadowym Book boxie. Bestsellery, nowości, a przede wszystkim okazje pozwalające zaoszczędzić nawet ponad 30 zł miesięcznie.

Zdrada, Paulo Coelho (wyd. Drzewo Babel) – Najnowsza, już bestsellerowa powieść alchemika ludzkich dusz, od lat wiernemu specyficznemu sposobowi objaśniania świata. Właśnie za to jest uwielbiany przez miliony fanów. Po raz kolejny stawką, o którą grają bohaterowie (a dokładniej bohaterka) jego powieści jest szczęście. Droga doń jak wiadomo wyboista. Czy okaże się ślepą uliczką?

Cena poza Book boxem – 30 zł (oszczędzasz 16,01 zł)

Zaginiona dziewczyna, Gillian Flynn (wyd. Burda Książki) – Thriller napisany według najlepszych zasad gatunku, z pozornie łatwym rozwiązaniem i mnożącymi się zagadkami na każdej kolejnej stronie. Gdzie jest Amy? Czy faktycznie jej mąż Nick może być zamieszany w zniknięcie kobiety, a wszystkie jego starania o odzyskanie żony są tylko grą pozorów? Bestseller New York Timesa, obecnie w kinach można ekranizację książki (reż. David Fincher, w roli głównej Ben Affleck).

Cena poza Book boxem – 27,99 zł (oszczędzasz 14 zł)

Dobry Glina. Żołnierze miłujący, Andrzej W. Sawicki (Erica) – Jak się niedawno dowiedziałem, popularne określenie polskich stróżów prawa pochodzi od nazwiska twórcy warszawskiej policji śledczej. Kto by pomyślał, że pierwsza taka jednostka liczy już ponad 200 lat! Fani retro kryminałów, mocno osadzonych w historycznych realiach mają nie lada gratkę. Oto pierwszy tom nowej serii z Augustynem Feliksem Glińskim w roli głównej. Tytuł dostępny wyłącznie dla klientów Legimi i Book box!

Cena poza Book boxem – 24,90 zł (oszczędzasz 10,91 zł)

Seksbomby PRL-u, Krzysztof Tomasik (wyd. Marginesy) – Czasy Polski ludowej to może i w powszechnym odczuciu siermiężna rzeczywistość, ale nie dotyczyło to z pewnością rodzimego kina (choć inż. Mamoń miał na ten temat odmienne zdanie). O jakości rodzimej kinematografii stanowiły również niebanalnego talentu aktorki. To, że częstym ich atrybutem była dodatkowo uroda jedynie zwiększało frekwencję w kinach. Oto portrety najbardziej znanych aktorek, będących obiektami podziwu i… pożądania. W czasach, gdy nagość w filmie wciąż była czymś wyjątkowym i dzięki temu ekscytującym.

Cena poza Book boxem – 39,90 zł (oszczędzasz 25,91 zł)

Klucz francuski, Joanna Nojszewska (wyd. Czarno na białym) – Niby się śmiejemy z kulinarnych preferencji żabojadów, nieprzesadnej odwagi na polach bitew i megalomanii. Jednocześnie od dekad, a nawet wieków jesteśmy Francją oczarowani. Kilkanaście rozmów z wielbicielami kraju nad Sekwaną uzmysławia, jak silnym magnesem jest ojczyzna szampana i Moliere’a. Ja co prawda wolę Lemaitre’a, ale… o gustach się nie dyskutuje.

Cena poza Book boxem – 35,90 zł (oszczędzasz 21,91 ł)

Jak rozpętałem aferę taśmową, Piotr Nisztor (wyd. Fronda) – Połączenie polityki i kulinariów stanowić może prawdziwie wybuchową mieszankę. Dziś mamy okazję poznać kulisy rozwijania się afery taśmowej. Absolutny must read dla każdego, kto interesuje się polityką, a przede wszystkim jej kulisami. Nie ma jednej prawdy – są różne punkty widzenia. Oto jeden z nich.

Cena poza Book boxem – 21,89 zł (oszczędzasz 7,90 zł)

Między wariatami, Marcin Meller  (wyd. Wielka Litera) – Dobry jest. Czasem  ironiczny, często sarkastyczny. Z drugiej jednak strony empatyczny i skory do refleksji. Pisze zarówno o błahostkach (ręka w górę, kto o takowych potrafi pisać ciekawie), jak i tematach naprawdę ważnych. Może to kwestia talentu, może suma doświadczeń. Tak czy inaczej, świetnie się czyta felietony Mellera.

Cena poza Book boxem – 29,90 zł (oszczędzasz 15,90 zł)

The Beatles, Davies Hunter (wyd. Sine Qua Non) – Po co czytać, skoro lepiej posłuchać? I nie chodzi wcale o audiobooka oczywiście, a ponadczasową muzykę tworzoną przez czwórkę z Liverpoolu. Ano dlatego, że historia najsłynniejszego zespołu w dziejach rock’n’rolla to jednocześnie niezwykle wciągający obraz epoki, a z drugiej pozwala zupełnie inaczej spojrzeć na wiele znanych i mniej znanych utworów.

Cena poza Book boxem – 44,90 zł (oszczędzasz 31,91 zł)

Pełną listę tytułów znajdziecie na stronie Book box w serwisie SubClub.pl.