Nowości w abonamencie: Bourne – początek, Kazimierz Lux powraca, Star Carrier i nowy Grisham

Artur Wasilewski 07.08.2014

Sensacyjne historie z tajnymi służbami w tle, awanturnicze perypetie w Italii, czy może międzyplanetarne konflikty? Wszystko to znajdziesz wśród naszych nowości. Oto niektóre z nich:

Klasyka gatunku.
Początek historii, którą możesz kojarzyć z wyśmienitej ekranizacji (z Mattem Damonem w roli głównej) nareszcie jako ebook. Człowiek znikąd, o nieprzeciętnym intelekcie, umiejętnościach walki i… posiadający niebagatelną sumą na koncie w Zurychu. Kim jest? Próbując odtworzyć swoją historię błyskawicznie uruchamia służby (najtajniejsze z tajnych oczywiście), odpowiedzialne za stworzenie Jasona Bourne’a.
Robert Ludlum – Tożsamość Bourne’a (wyd. Albatros)

W ziemi włoskiej…
polskie Legiony, a wśród nich Kazimierz Lux. Idealny materiał na bohatera powieści historyczno-przygodowej. Zakochany, wdający się w szpiegowskie intrygi, a jednocześnie starający się jak najlepiej wypełniać żołnierskie powinności. A żeby było jeszcze ciekawiej jest to postać autentyczna. Niniejszy tom jest kontynuacją Honoru Legionu – warto zacząć od początku.
Andrzej Sawicki – Szabla Sobieskiego (wyd. Erica)

Co nam nad głowami lata?
Dobre pytanie. Wg Grishama między innymi system supertajnych satelitów szpiegowskich. Opracowany przez pakistańskich informatyków program umożliwiający kontrolę nad nimi przepadł. O miejscu jego ukrycia wie tylko Joel Backman – ułaskawiony przez ustępującego prezydenta USA były lobbysta. Przypadek? Nie sądzę…
John Grisham – Ułaskawienie (wyd. Albatros)

Czas wojny.
Prawie jednocześnie trafiają do nas 4. i 5. część fantastycznej (w każdym tego słowa znaczeniu) serii. Futurystyczna wizja politycznych zależności na naszej planecie, a jednocześnie powtarzających się, coraz trudniejszych do wygrania, konfliktów z pozaziemskimi cywilizacjami. Rację ma wydawca podkreślając niesamowitą umiejętność autora – tworzenie totalnie wciągających opisów kosmicznych zmagań.
Ian Douglas – Star Carrier, t. 5 (wyd. Drageus)