Na dobry początek lata – Polska na urlop, Dochodzenie III i… premierowa Katherine Webb

Artur Wasilewski 23.06.2014

Nadeszło. Wreszcie. Lato. Nieważne, czy książki w czasie wakacyjnych wojaży mają Ci uprzyjemnić pobyt, czy pomóc w jak najlepszym zaplanowaniu innych aktywności – mam coś dla Ciebie. Dokładniej ponad 5 000 cosiów. Oto najnowsze.

okladki_premiery_20140623

Już czas – dla niektórych na urlop, dla innych dopiero planowanie tegoż. Jeśli myślisz o wakacjach między Odrą a Bugiem, to koniecznie zerknij do tej książki. Dla aktywnych i leniuchów. Tych, którzy chcą do miasta i planujących od zgiełku odpocząć. Bo przecież Polska oferuje niewiarygodną różnorodność atrakcji. Nie tylko latem zresztą.
Dariusz Jędrzejewski – Polska na urlop (wyd. Burda Książki)

A może na Wyspy? Brytyjskie, żadne tam Malediwy itd. Okazja wyśmienita, bo zabiera nas Katherine Webb (autorka niesamowitego Dziedzictwa). Znów teraźniejszość łączy się ze skomplikowaną przeszłością, towarzyszymy rodzącym się namiętnościom i tajemnicom. Olśniewająca klimatem powieść, idealnie nadająca się na leniwe lato.
Katherine Webb – Echa pamięci (wyd. Insignis)

Sarah Lund powraca. Nie dość, że przed nią kolejne skomplikowane śledztwo, to jeszcze komplikacje w relacjach z najbliższymi, szczególnie dorastającym synem, wydają się nie mieć końca. Powraca również wątek prominentnych polityków (w tym urzędującego premiera) i ich niejasnych powiązań. Kopenhaga po raz kolejnych ukazuje swoje mroczne, zupełnie nieturystyczne oblicze.
David Hewson – Dochodzenie III (wyd. Marginesy)

Niezły zestaw. Po co by nie sięgnąć – emocje gwarantowane. I tak powinno być w każdym abonamencie ;).