Legimi na widoku

Artur Wasilewski 11.06.2014

legalne_zrodlo_black_red

Jakiś czas temu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w inauguracji projektu Kultura na widoku. Byli celebryci i ludzie kultury, była należna wydarzeniu oprawa. Miał się nawet pojawić prezydent Komorowski (pod jego honorowym patronatem realizowany jest projekt), ale… wiadomo – jeszcze ważniejsze sprawy rangi państwowej zatrzymały go tam, gdzie dzieje się historia :). Jego strata. Do rzeczy jednak – o co chodzi?

20140529_122151

Realizowany przez fundację Legalna Kultura projekt Kultura na widoku ma na celu propagowanie legalnych źródeł pozyskiwania cyfrowych dóbr kultury – nie tylko książek, ale również muzyki, gier i filmów. Nie sposób zapomnieć o ostatniej, ale na swój sposób najważniejszej kategorii – archiwalnych materiałach związanych z ćwierćwieczem wolności. To właśnie w związku z przypadającą w czerwcu 25. rocznicą wyborów kontraktowych organizowana jest cała akcja (stąd jej hasło przewodnie: „od Solidarności do cyfrowej rzeczywistości”).

20140529_122436

Nie zdziwcie się zatem, jeśli w charakterystycznych punktach wielu miast (m.in. Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Opola, Zakopanego, Łodzi, Katowic, Krakowa i Kazimierza Dolnego) znajdziecie instalacje – regały. Zaprezentowane na nich tytuły można (niektóre za darmo, niektóre w promocyjnych cenach) w ciągu kilku chwil pobrać na smartfon czy tablet korzystając z QR kodów lub wpisując adres www, podany przy każdym z produktów eksponowanych na regałach. Jeśli nie natkniecie się na owe regały  – nie szkodzi. Wszystkie produkty znajdziecie również na stronie akcji.

Organizatorzy wytypowali 4 tytuły z naszej oferty, które możecie czytać za darmo (przez tydzień w ramach abonamentu) lub kupić w specjalnych cenach. Są to:

Akcja potrwa do 15 sierpnia. Gorąco zachęcamy – kultura zawsze dobrze się prezentuje na widoku (nie tylko ta wysoka).

Kategorie: