Ebookowe premiery od Wielkiej Litery

Artur Wasilewski 08.05.2014

nowosci_WL

Rym godzien niejednej wierszokleckiej nagrody, nieprawdaż? Otwiera człowiek rano aplikację Legimi, zerka w zakładkę nowości, a tam (jeden po drugim) tytuły, które bez wątpienia znajdą swoich amatorów – zarówno wśród miłośników beletrystyki, jak i literatury faktu. Do rzeczy jednak – oto najnowsze premiery wyd. Wielka Litera, które możecie już czytać w abonamencie.

Polowanie na Snowdena – Luke Harding: Niby literatura faktu, ale wciąga niczym najlepsza powieść szpiegowska. Edward Snowden i udostępnione przez niego informacje na temat inwigilacji na niespotykaną skalę na zawsze zmieniły nasze spojrzenie na kwestię prywatności i bezpieczeństwa w sieci. W swoistej walce między Stanami Zjednoczonymi a informatycznym geniuszem jak na razie górą jest ten drugi. Ale to jeszcze nie koniec historii…

Sylvia Day – tylko mnie uwiedź: Fenomen zapoczątkowany przez 50 twarzy Greya ma swoją kontynuację. Powieści erotyczne na dobre zagościły w głównym nurcie literatury popularnej. Sylvia Day zdecydowanie należy do czołówki jeśli chodzi o popularność (i to w skali globalnej). Właśnie ukazał się 1. tom nowej serii. Czy dorówna popularnością przebojowemu cyklowi Dotyk Crossa?

George Johnson – Kroniki raka: Jedna z książek, obok których nie da się przejść obojętnie. Krytycy i czytelnicy podkreślają, że jest to tytuł wyjątkowy ze względu na podejście do tematu i terapeutyczne znaczenie zarówno dla chorych, jak i ich bliskich. Na pewno jest to książka, która dodaje sił, pozwala uwierzyć w wygraną z jakże często śmiertelną chorobą.

Cóż poza tym? Gdybym miał wybrać najciekawsze nowości ostatnich tygodni, bez wątpienia byłyby to felietony Agaty Passent, wywiad – rzeka z Jerzym Radziwiłowiczem oraz wzruszająco-zabawna (na swój sposób) opowieść o szczęśliwych ludziach pijących kawę i czytających książki.