Książki są fantastyczne, czyli Legimi na Polcon 2013

Artur Wasilewski 29.08.2013

Od dziś trwa wielkie święto wszystkich miłośników fantastyki – konwent Polcon 2013. Dla niewtajemniczonych – to cała masa wydarzeń, odbywających się na terenie kampusu głównego Politechniki Warszawskiej, skupionych wokół szeroko pojętej fantastyki właśnie. A co my mamy z nim wspólnego? Już wyjaśniam:

  1. Każda osoba rejestrująca się na konwencie otrzymuje możliwość czytania bez limitu przez 2 tygodnie za darmo. Jeśli ktoś rejestrował się już wcześniej, odpowiedni kod dostępowy został wysłany mailem (można o niego poprosić również w czasie rejestracji na miejscu). Warto skorzystać tym bardziej, że w katalogu ebooków dostępnych w usłudze Czytaj bez limitu znajduje się coraz więcej tytułów, wśród nich tak uznani autorzy jak Neil Gaiman, Dmitry Glukhovsky, Stephen King, J.R.R. Tolkien, Jo Walton, Christopher Paolini, Stanisław Lem i in.
  2. Jeśli ktoś będzie akurat na Polconie w piątek, serdecznie zapraszamy na panel dyskusyjny poświęcony przyszłości książki. Weźmie w nim udział m.in. Mikołaj Małaczyński (prezes Legimi). Debata rozpocznie się o godz. 13:00 w budynku głównym (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, sala LIT 4).

Trudno zliczyć wszystkie atrakcje, jakie czekają uczestników konwentu. Zdecydowanie warto odwiedzić (mimo że to środek studenckich wakacji) gmach Politechniki Warszawskiej – również dlatego, że ze swoimi czytelnikami spotka się cała czołówka polskich autorów literatury fantastycznej. Poza tym ogłoszenie wyników nagrody im Janusza A. Zajdla (dla najlepszej książki) – to akurat w Sali Kongresowej PKiN, do tego… a co tam, o wszystkim nie napiszę przecież. Wszystkich zainteresowanych odsyłam na stronę Polconu. Dzieje się.