Coben i spółka, czyli wyd. Albatros bez limitu

Artur Wasilewski 08.04.2013

od pewnego czasu do grona wydawców, udostępniających swoje tytuły w usłudze Czytaj bez limitu, dołączyło wyd. Albatros. Cieszy nas to niezmiernie, bo oznacza to tyle, że na Wasze wirtualne półki trafić mogą najlepsze z najlepszych książek sensacyjnych i kryminalnych. Szczególnie polecamy kilka z nich.

17 lat później

Coben. To mogłoby wystarczyć 🙂 – mamy dla Was absolutną nowość (tak powinno być z każdą książką – premiera ebooka razem z wydaniem papierowym). Co tym razem proponuje mój ulubiony autor? Zestaw obowiązkowy, czyli: zbrodnia sprzed lat, troje bohaterów, których pozornie nic nie może łączyć oraz zdarzenie, będące początkiem reakcji łańcuchowej. Pisząc wprost – budzą się demony przeszłości. Świat tworzony przez Cobena wciąga m.in. dlatego, że nie jest biało-czarny. I wszyscy mają w nim swoje tajemnice.

Harlan Coben – Zostań przy mnie
już od 9,90 zł w usłudze Czytaj bez limitu

 

 

 

 

Nie-bajki z 1001 nocy

Bycie księżniczką wcale nie musi być spełnieniem marzeń. Szczególnie, jeśli nie są to marzenia dziewczynki z, przepraszam za wyrażenie, ludu. Historia Sułtany to opowieść o zamknięciu w złotej klatce. Klatce, z której praktycznie nie ma ucieczki. Arabia Saudyjska to przecież kraj, w którym obowiązuje szariat a kobiety, nawet te z monarszego rodu, są… nieco upraszczając, niewolnicami. To opowieść przerażająca tym bardziej, że prawdziwa. Nie polecam, jeśli ktoś ma ochotę na chwilę bezrefleksyjnego relaksu. W każdym innym przypadku – zdecydowanie rekomenduję.

Jean Sasson – Księżniczka 
już od 9,90 zł w usłudze Czytaj bez limitu

 

 

 

Naprawdę, jaki jesteś…

… nie wie nikt. Ba, a jeśli sam tego nie wiesz? Nie jesteś wcale (a może raczej nie tylko) szanowanym psychiatrą, ale masz wiele tożsamości? Być może któreś z Twoich wcieleń odpowiada za szereg morderstw? Stworzenie trzymającego w napięciu thrillera psychologicznego to sztuka nie lada. Uprzedzam. W tym wypadku się udało, więc jeśli zaczniesz czytać szykuj się na długą (nie tylko ze względu na objętość książki) lekturę. Nie oderwiesz się. Całe szczęście, że weekend nieco dłuższy tym razem.

Jean-Christophe Grangé – Pasażer 
już od 9,90 zł w usłudze Czytaj bez limitu

 

 

 

 

Stary, dobry Coben

Schronienie to pierwszy tom nowego cyklu, którego głównym bohaterem jest nastoletni (choć jak na swój wiek niezwykle dojrzały) Mickey Bolitar – bratanek Myrona (bohatera innej serii). Wplątuje się oczywiście w nie lada kabałę, a że przeszłość jego rodziny niesie ze sobą mnóstwo tajemnic, czeka Was, drodzy czytelnicy, prawdziwy rollercoaster. I zagadka, na której rozwiązanie (jak to u Cobena) trzeba czekać do ostatniej strony. Mając tę książkę na wyciągnięcie ręki po prostu nie możecie nie zacząć czytać. Kropka.

Harlan Coben – Schronienie 
już od 9,90 zł w usłudze Czytaj bez limitu

 

 

 

 

Pierwowzór kinowego hitu

Po tę książkę sięgnąłem z jednego powodu – musiałem przekonać się, w jaki sposób można, nie popadając w banał, umieścić w jednej szalupie człowieka i kilka zwierząt (na czele ze znanym ze swej miłości do ludzi tygrysem bengalskim). Jak się okazuje można. Tyle że naraża się czytelnika na totalne oderwanie od rzeczywistości, ale to akurat jedna z najwspanialszych cech tej formy rozrywki. Uwierzcie mi – nie byłoby 4 Oscarów dla filmowej adaptacji gdyby nie literacki pierwowzór – piękna, paraboliczna baśń, jak określiła to jedna z czytelniczek.

Yann Martel – Życie Pi
już od 9,90 zł w usłudze Czytaj bez limitu

 

 

 

To oczywiście nie wszystko. Po resztę zapraszamy do naszej księgarni