Najciekawsze premiery do czytania bez limitu

Artur Wasilewski 14.02.2013

Systematycznie powiększa nam się katalog tytułów dostępnych w usłudze Czytaj bez limitu. Najwyższy czas przybliżyć Wam najciekawsze (oczywiście wg subiektywnej oceny) ebooki. Oto one:

Rozliczenie z III Rzeszą

Coraz częściej dobre kryminały zawierają coś więcej niż samą zagadkę do rozwiązania. Poruszane są w nich kwestie społeczne (w tym prym wiodą przede wszystkim twórcy skandynawscy). Tym razem mamy do czynienia z niezwykle drażliwym (szczególnie że opisywanym przez Niemca) problemem rozliczenia z III Rzeszą wśród naszych zachodnich sąsiadów. Uspokajam – to wciąż przede wszystkim świetna powieść kryminalna i można ją w ten sposób traktować. Jeśli jednak oczekujesz więcej to… nie zawiedziesz się.

 

Ferdinand von Schirach – Sprawa Colliniego: ebook dostępny w usłudze Czytaj bez limitu i w sprzedaży detalicznej (ePub, MOBI)

Nigdy nie jest za późno…

… na noworoczne postanowienia. Serio. Wcale nie trzeba rzucać palenia, czy robić pierwszych brzuszków 1 stycznia. Dlaczego właśnie po ten poradnik warto sięgnąć? Jestem raczej sceptycznie nastawiony do tego rodzaju publikacji, ale tym razem przekonało mnie jedno – autorka nie wymaga wiele, skupiając się na kluczowym aspekcie – nastawieniu. Brzmi prosto? Jest proste. Sprawdzone na własnej skórze i domownikach. I właśnie dlatego, ze względu na zmianę mojego nastawienia, z czystym sumieniem polecam tę książkę.

Carol Dweck – Nowa psychologia sukcesu
: ebook dostępny w usłudze Czytaj bez limitu i w sprzedaży detalicznej (ePub, MOBI)

Nie tylko samochody

To nie jest nowa książka. Za to jedna z najchętniej wybieranych w Legimi, stąd uznałem, że warto (idąc za głosem czytelniczej społeczności) ją polecić. Nie jestem fanem motoryzacji, ale to nie szkodzi. Świat Clarksona to nie tylko pojazdy. To przede wszystkim niewyparzony język, zaskakujące (ale jakże trafne) obserwacje, a przede wszystkim świetna, niezobowiązująca rozrywka. A w piątkowe popołudnie właśnie mi tego trzeba najbardziej. Co też dokładnie tydzień temu sprawdziłem.

Jeremy Clarkson – Świat według Clarksona: ebook dostępny w usłudze Czytaj bez limitu i w sprzedaży detalicznej (ePub, MOBI)

 Życie noblisty

Można się zżymać, że Mo Yan nie krytykuje chińskiej władzy. Można narzekać, że nie próbuje rozliczyć reżimu. Można też (i to proponuję, niezależnie od politycznych poglądów) poznać historię człowieka, którego dzieciństwo przypadło na czasy burzliwej i tragicznej w skutkach rewolucji kulturalnej. Czy to źle, że w tej autobiograficznej opowieści nie ma wielkiej polityki? Otóż nie. Dostajemy w zamian literaturę w najlepszym gatunku, opisującą losy zwykłych ludzi. Ludzi, których życie toczy się niejako obok wydarzeń z czołówek gazet. Wypełnione jest wielkimi problemami i małymi radościami. A przecież z nich składa się głównie życie…Mo Yan – Zmiany: ebook dostępny w usłudze Czytaj bez limitu i w sprzedaży detalicznej (ePub, MOBI)

Wbrew konwenansom

Stanley, Amundsen, Strzelecki… to ich wymieniamy, myśląc o najwybitniejszych podróżnikach i odkrywcach XIX i początku XX wieku. Tym bardziej warto poznać historie niezwykłych kobiet, które przełamując wiele barier (nie tylko społecznych) przemierzały dzikie ostępy i przyczyniły się do zwiększenia naszej wiedzy o niezbadanych wcześniej obszarach. Tę książkę można odbierać dwojako. Jest to oczywiście zapis fascynujących przygód, ale również (a może przede wszystkim) opowieść o walce ze stereotypami, pokonywaniu trudności, jakich mężczyźni nie doświadczali. Uprzedzam – ta książka wciąga.
Wolf Kielich – Podróżniczki. W gorsecie i krynolinie przez dzikie ostępy: ebook dostępny w usłudze Czytaj bez limitu i w sprzedaży detalicznej (ePub, MOBI)

Szalone lata… wszystkie

Jestem z tego pokolenia, które na Stonesach się wychowało. Ta książka była lekturą obowiązkową, szczególnie że jakiś czas temu czytałem równieżŻycie Keitha Richardsa. To 2 równoległe życiorysy, z jednej strony odmienne, a z drugiej już na zawsze związane wspólnym graniem, imprezowaniem i wywoływaniem kolejnych skandali. W jaki sposób chłopak z tzw. dobrego domu, któremu rodzice planowali nieco inną przyszłość, został na długie lata ikoną popkultury? Co sprawia, że w wieku, w którym większość mężczyzn siedzi w fotelu z gazetą lub pilotem w ręku, jemu wciąż chce się biegać po scenie? Proponuję włączyć w tle płytkę zespołu wiadomego i oddać się lekturze. Satysfakcja gwarantowana 😉
Christopher Andersen – Mick. Szalone życie i geniusz Jaggera: ebook dostępny w usłudze Czytaj bez limitu i w sprzedaży detalicznej (ePub, MOBI)