Legimi podsumowuje i planuje

Mateusz Frukacz 14.01.2013

W styczniu zwykle dokonuje się podsumowań, snuje marzenia i plany na kolejne lata. A że styczeń 2013 roku to data wyjątkowa – 4 lata temu powstało Legimi – postanowiliśmy dokonać przeglądu naszych dokonań w trochę szerszym spektrum czasowym.

Nie będziemy się bardzo chwalić, ale trochę – tak.

Cieszą nas zrealizowane – znaczące dla branży – projekty. Dla największego serwisu aukcyjnego Allegro stworzyliśmy od podstaw i wdrożyliśmy kompletny system sprzedaży ebooków. Jesteśmy twórcami wiodącego w Polsce systemu Legimi Watermark, użytkowanego przez wydawców oraz m.in. Virtualo, Empik, Publio, Woblink, znanego również za granicą (Czechy i Portugalia). Jesteśmy także twórcą autorskiego systemu Legimi DRM (wykorzystywanego również przez naszych partnerów, np. Nexto).

Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy możliwość czytania w chmurze (Cloud Reading) a także opcję „posłuchaj, gdy nie możesz czytać” (Text to Speech). Jako jedyni na rynku oferujemy statystyki czytelnicze ebooków.

Ogromnym sukcesem okazało się wprowadzenie aplikacji umożliwiającej czytanie w systemie operacyjnym Windows Phone. Aplikacja do tej pory jest najczęściej używaną przez czytelników spośród wszystkich udostępnianych przez Legimi.

Nasze pozostałe aplikacje osiągnęły wysokie miejsca w branżowych rankingach: w listopadzie 2012 roku zanotowaliśmy wysoką (12 miejsce) obecność w rankingu AntyApps naszej aplikacji na iPada a zespół Legimi znalazł się na 3 miejscu wśród polskich developerów.

Kiedy w kwietniu 2012 roku testowo wprowadziliśmy tablet Dante spodziewaliśmy się dziesiątek zamówień. Ale sukces niedrogiego i dobrego jakościowo tabletu spowodował, że uruchomiliśmy aż trzy dodatkowe dostawy tabletu. Dante uzyskał jedne z najlepszych recenzji wśród ocen produktu z tej kategorii.

Mamy także na swoim koncie takie wyróżnienia jak zakwalifikowanie do 20 najciekawszych programów na świecie w ramach Tools of Change for Publishing w Nowym Jorku czy TechCrunch, San Francisco. Wzięliśmy również udział w konkursie Microsoft „Twoja firma, twoja szansa na sukces” – i znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce laureatów.

Z usługą Czytaj bez limitu szturmem wdarliśmy się na pierwsze strony największych polskich dzienników, czołówki polskiej blogosfery  a także do światowych mediów.

A że 13 stycznia br. to również święto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to postanowiliśmy także dać coś od siebie.

W zanadrzu czekają już nowości, o nich wkrótce. A teraz skromnie, w gronie współpracowników świętujemy nasze urodziny i delektujemy się smakowitym tortem:-)

Kategorie: