Polskie ebooki na Kindle

Artur Wasilewski 27.10.2011

Dostałeś Kindle w prezencie? A może słyszałeś, że to dobry czytnik i zastanawiasz się nad jego zakupem, ale nie bardzo wiesz gdzie poza Amazon mógłbyś potem kupować książki?

Z powodzeniem możesz je nabyć właśnie w Legimi. Jest spore grono użytkowników Kindle wśród naszych klientów.

Przy większości książek w Legimi znajdziesz informację:

Oznacza to, że ten tytuł można pobrać i bez przeszkód wgrać na Kindle. To najłatwiejszy sposób! Jeśli obok interesującej Cię książki znajduje się powyższa informacja, nie musisz czytać dalej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą najbardziej popularnych tytułów.

Zdarzają się jednak wyjątki (tylko jeśli wybrany przez Ciebie tytuł nie jest dostępny w formacie MOBI). Czytnik firmy Amazon jak pewnie wiesz nie pozwala na odczyt najpopularniejszego formatu eBooków na świecie czyli ePub. Firma chce bowiem koniecznie promować swoje książki. Ale nic straconego. Należy je przekonwertować, a wcześniej zdjąć zabezpieczenie DRM. Pamiętaj jednak, że zakupiona książka jest tylko Twoja i możesz używać ją wyłącznie w ramach dozwolonego użytku prywatnego.

Co więc należy zrobić, żeby zakupioną w Legimi książkę odczytać na Kindle’u (dotyczy tylko tej części oferty, która jest zabezpieczona DRM)?

 1. Ściągnij program Adobe Digital Editions
 2. Załóż konto Adobe (tzw. identyfikator Adobe, Adobe ID).
 3. Przy pierwszym uruchomieniu programu Adobe Digital Editions podaj swój identyfikator Adobe.
 4. Pobierz wybraną publikację z Twojej biblioteczki.
 5. Otwórz eBooka w Adobe Digital Editions.
 6. Ściągnij i zainstaluj program Calibre
 7. Następnie ściągnij wtyczkę do programy Calibre o nazwie ineptepub, która odpowiada za zdejmowanie zabezpieczenia DRM. Łatwo znaleźć ją w Internecie.
 8. Wtyczkę zainstaluj klikając: PreferencjeWtyczkiWczytaj wtyczkę z pliku
 9. Otwórz program Calibre.
 10. Kliknij Dodaj książki i wybierz z folderu My Digital Editions w Moich Dokumentach eBook do skonwertowania.
 11. Zaznacz dodaną książkę i użyj funkcji Konwertuj książki (należy wybrać jako format wyjściowy MOBI). Pojawi się w wybranym przez Ciebie wcześniej folderze.
 12. Tak spreparowanego eBooka możemy wrzucić na Kindle’a podłączając go kabelkiem do komputera.

Proces wydaje się mieć wiele punktów, jednak tylko jego przygotowanie (ściąganie programów i ich instalacja) zajmuje kilka – kilkanaście minut. Później wprawionemu e-czytelnikowi sama konwersja zajmie kilka sekund.

Kilka słów na temat zabezpieczeń DRM

Obecnie panuje konsensus na rynku wydawniczym, w myśl którego stosowane są zabezpieczenia DRM. Wynika to z umów, jakimi dysponują wydawcy z autorami. Nieprędko się to zmieni, chociaż już zdarzają się wyjątki. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że świat bez DRM byłby piękniejszy. Rynek ebooków jest jednak rynkiem młodym, a DRM to jego choroba wieku niemowlęcego. Trzeba po prostu przez to przejść, szanując wolę Wydawców. Jesteśmy przekonani, że dokonując zakupu legalnego ebooka, nie będziecie naruszać interesu wydawców, lecz korzystać z niego w ramach dozwolonego użytku prywatnego. Opisany powyżej proces jest już znany w sieci i stosowany przez wielu użytkowników.

Życzymy przyjemnej lektury!

Kategorie: