Ebooki na iPhone, iPad i Android z Legimi.com

Artur Wasilewski 18.01.2011

Użytkownicy smartfonów i tabletów z systemami Apple’a i Google’a mogą od niedawna wykorzystywać swoje urządzenia do czytania i kupowania ebooków w formacie EPUB zabezpieczonych Adobe DRM.

Poniżej przedstawiamy krótki poradnik krok po kroku jak pobierać ebooki na urządzenia mobilne za pomocą popularnych aplikacji.

Ebooki na iPhone, iPad, iPod touch

zdjecie 2

Użytkownikom urządzeń Apple’a polecamy aplikację Bluefire Reader, dostępną nieodpłatnie w AppStore.

zdjecie 3Po zainstalowaniu aplikacji należy ją autoryzować podając identyfikator Adobe (tzw. Adobe ID – ten sam, który wykorzystujemy w aplikacji Adobe Digital Editions na komputerze i e-czytniku). Jeśli nie wiesz, jak uzyskać identyfikator Adobe, odsyłamy do informacji na ten temat.

 

 

Teraz wystarczy odwiedzić www.legimi.com w przeglądarce (Safari) na iPhone/iPad/iPod touch, zalogować się do Mojej biblioteczki, pobrać ebooka (plik będzie miał nazwę URLLink.acsm) i wybrać Bluefire Reader’a aby otworzyć plik. Możemy już czytać.
zdjecie 1zdjecie 2zdjecie 3

Mamy przyjemność zapowiedzieć w tym miejscu naszą autorską aplikację Legimi, która już niebawem będzie dostępna w AppStore.

Kupowanie ebooków i czasopism na urządzeniach mobilnych

Jeśli zasililiśmy konto Legimi przedpłatą, możemy również łatwo kupować książki przez przeglądarkę na smartfonie czy tablecie. Realizacja zakupu to kilka kliknięć, nie trzeba wpisywać kodów autoryzacyjnych z banku czy numerów kart kredytowych. Zakup przebiega tak samo, jak przez przeglądarkę na komputerze – zapraszamy do wypróbowania dla darmowych publikacji. Tym sposobem możemy w kilka chwil zakupić i czytać ebooki na iPhone/iPad/iPod touch czy urządzeniach na Androidzie. Co ważne, ten sam tytuł możemy przenieść na e-czytnik lub otworzyć na komputerze. Doładowania konta (przedpłaty) można dokonać w ustawieniach konta Legimi. zdjecie

Ebooki na Androidzie

Użytkownikom smartfonów i tabletów z Android polecamy najbardziej zaawansowaną aplikację do czytania ebooków na tym systemie – Aldiko. Za jej pomocą otworzymy niezabezpieczone i zabezpieczone DRM* pliki EPUB i PDF. Aby wygodnie przeglądać ofertę Legimi.com w Aldiko, warto dodać katalog OPDS Legimi w zakładce “My Catalogs” (instrukcja poniżej). Można również pobrać ebook za pomocą przeglądarki i otworzyć go w Aldiko. W tym celu należy zalogować się do Mojej biblioteczki, przytrzymać dłużej przycisk “Pobierz EPUB” i wybrać opcję “Save link” w menu kontekstowym aby zapisać plik.

*Uwaga! Aldiko w wersji 2.0 posiada błąd importu plików, dlatego pobieranie zabezpieczonych ebooków może nie działać prawidłowo. Usterka z pewnością wkrótce zostanie poprawiona przez zespół Aldiko.

Katalog OPDS Legimi

Jeśli chcemy przeglądać bazę publikacji Legimi na urządzeniach mobilnych (np. w aplikacji Stanza czy Aldiko), możemy dodać Legimi do listy dostępnych katalogów OPDS.

Adres katalogu OPDS Legimi to: www.legimi.com/opds/root.atom

Dodawanie i korzystanie z katalogu OPDS na przykładzie aplikacji Stanza przedstawia się następująco:

Dodajemy katalog publikacji (menu “Pobieranie”, zakładka “Udostępnianie”, przycisk “Dodaj źródło książek”)
 zdjecie 1zdjecie 2zdjecie 3zdjecie 4zdjecie 5