Samantha Towle

Brytyjska pisarka, autorka współczesnych romansów, bestsellerów New York Times, USA Today i Wall Street Journal.

Samantha Towle pochodzi z Hull. Ukończyła studia na Salford University. Wraz z mężem Craigiem oraz dwójką dzieci mieszka obecnie we wschodnim Yorkshire. Na pomysł napisania książki Samantha Towle wpadła w 2008 r., będąc na urlopie macierzyńskim Wymyślanie historii tak bardzo jej się spodobało, że od tego czasu nie mogła przestać tego robić i na swoim koncie ma aktualnie blisko 20 powieści.

Jest autorką romansowych cykli, The Storm i The Revved, a także samodzielnych fabuł, Trouble, When I Was Yours, The Ending I Want, Unsuitable i Sacking the Quarterback, napisanych wspólnie z Jamesem Pattersonem. W jej dorobku znaleźć można również opowieści o miłości z motywami nadprzyrodzonymi; The Bringer i cykl Alexandra Jones.

Swoje wszystkie książki Samantha Towle tworzyła w rytm swojej ulubionej muzyki, m.in. The Killers, Kings of Leon, Adele, The Doors czy Oasis. Jak sama mówi, jest kobietą złożoną z osobliwości: macza frytki w mlecznych koktajlach, boi się klaunów i galaretek, średnio raz na tydzień ulega poparzeniom wskutek gotowania i miała 27 lat, kiedy pierwszy raz leciała samolotem.

Wydane w Polsce książki Samanthy Towle

Mimo że pisarka na rynku czytelniczym obecna jest już ponad dekadę, większość jej powieści wciąż nie doczekało się polskiego tłumaczenia. Z blisko 20 tytułów autorki nad Wisłą dostępne są tylko trzy. Polskie czytelniczki znaleźć mogą na księgarskich półkach lub w wersji elektronicznej, jeżeli wolą ebooki, Samanthy Towle cykl Revved i samodzielną fabułę River.

Akcję cyklu Revved Samantha Towle umieściła w egzotycznym i fascynującym świecie wyścigów Formuły 1. W pierwszym tomie (zatytułowanym Revved) pochodząca z Brazylii, młoda i piękna, Andressa Andi Amaro, z zawodu mechanik wyścigowy, otrzymuje propozycję wymarzonej pracy w zespole wyścigowym. Dziewczyna pragnie skupić się na sprawach czysto zawodowych i mimo, że tor wyścigowy aż ocieka testosteronem, dziewczyna nie ma zamiaru nawiązywać tam żadnych osobistych czy intymnych relacji. To założenie okazuje się jednak trudniejsze w realizacji niż myślała. Wszystko za sprawą Carricka Ryana, najbardziej pewnego siebie i najprzystojniejszego faceta, jakiego kiedykolwiek widziała. Andy mimo fascynacji Carrickiem stara się trzymać z daleka od tego niepoprawnego playboya. Jednak, kiedy Carrick zauważy Andy, będzie chciał ją mieć, sprawy się skomplikują. Bo uparty Irlandczyk zawsze dostaje to, czego chce i nie zamierza przyjąć odmowy.

W drugiej części zatytułowanej Revived Samantha Towle, mimo że wciąż tłem fabuły pozostaje barwny świat Formuły1, zmienia ton swojej opowieści. Choć powieść ta jest równie gorącym romansem, ma ona jednak nieco inny klimat i dynamikę.

Głowna bohaterka, India Harris, nie zaznała w życiu wiele szczęścia. Wraz z bratem bliźniakiem dzieciństwo spędziła w rodzinie zastępczej. Związawszy się z nieodpowiednim mężczyzną, została w bardzo młodym wieku samotną matką. Jednak dla swojego syna postanowiła zawalczyć o przyszłość. Poszła na studia i ukończyła je z wyróżnieniem, a teraz jest powszechnie szanowaną terapeutką.

Kiedy jej pacjentem zostaje Leandro Silva, niegdyś czołowy kierowca Formuły 1, całe to harmonijne i uporządkowane życie odchodzi w zapomnienie. W Gabinecie Indii Leandro próbuje odnaleźć równowagę psychiczną po ciężkim wypadku, odnajduje zaś uczucie, którego się nie spodziewał. Bohaterki Revived Samantha Towle od początku nie oszczędza, a pojawienie się w jej gabinecie przystojnego kierowcy zmusi ją do podjęcia kolejnych trudnych decyzji.

Trzecia dostępna w polskim wydania książka Samanthy Towle, River, jest samodzielną fabułą. To historia nieoczywistej przyjaźni i miłości, z niezwykle trudnym początkiem. Główna bohaterka, uciekając przed swoją przeszłością, przeprowadza się do innego miasta. Jej sąsiad nowy nie wygląda zbyt miło, a w zasadzie to wydaje się być zupełnie antypatyczny. I niezainteresowany znajomością ze swoją nową sąsiadką. Na szczęście dla niej, bo ostatnia rzecz jakiej kobieta chce, to zwracać na siebie uwagę. Jednak kiedy River pomaga nowoprzybyłej uratować psa, coś się zmienia między nimi. Nawiązują porozumienie, które z czasem zmienia się w miłość. Jednak właśnie wtedy przeszłość bohaterki puka do drzwi. Soundtrack, przy którym powstawał River, Samantha Towle dla pragnących jeszcze mocniej wczuć się klimat tej historii, umieściła w Internecie.