Riva Scott
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Polska pisarka, autorka poczytnych romansów, której literacka kariera, podobnie jak wielu jej koleżanek po piórze, zaczęła się od publikacji na Wattpadzie. Chociaż wciąż jest stosunkowo nową postacią na rynku literatury popularnej, zdążyła już zdobyć grono oddanych czytelniczek. W dorobku pisarki znajduje się już kilka powieści, a najnowszy tytuł sygnowany nazwiskiem Riva Scott, Ice Queen, do księgarń trafił w lutym 2022 r. Miłośniczki pikantno-romantycznych historii niecierpliwie czekają także na kontynuację jej dwóch cyklów: Smaki życia i Chasing revenge.

Riva Scott, a właściwie Marta Bobola-Zagożdżon, na świat przyszła w 1991 r. w Zgorzelcu, tam też się wychowała i mieszka do dziś z mężem i dwojgiem dzieci. Przyznaje się do patologicznego i nieuleczalnego romantyzmu posuniętego do tego stopnie, że jak żartuje, wzruszeń potrafi dostarczyć jej nawet reklama. Z wywiadów wynika, że pisarka jest osobą dość impulsywną, a cierpliwość z pewnością nie należy do jej największych cnót. Jak zdradza Riva Scott, książki także zaliczają się do jej słabości – jest prawdziwą książkoholiczką, ma w domu blisko 600 tomów i mimo braku miejsca, nie potrafi się powstrzymać przed kupowaniem kolejnych. W wiekszości są to romanse, ale zdarzają się także fabuły fantasy czy kryminały, o ile występuje w nich istotny wątek miłosny. Ponieważ literatura jest dla autorki Ice Quenn przede wszystkim relaksem, odskocznią od codzienności, wybierane przez nią fabuły są lekkie i niezobowiązujące, tak by ich lektura była czystą i prostą przyjemnością.

Zanim zaczęła sama pisać, jako Riva Scott, książki Marta Bobola-Zagożdżan oceniała jako recenzentka i blogerka. Jak przyznaje pomysł stworzenia własnej narracji narodził się całkowicie przypadkowo podczas rozmowy na tematy literackie z przyjaciółką. To ona właśnie podsunęła jej pomysł napisania własnej fabuły. Wkrótce pierwsza powieść była gotowa i Marta postanowiła zaprezentować ją czytelnikom na Wattpadzie. Aby zachować anonimowość, zdecydowała się publikować na tej platformie pod pseudonimem. Tak narodziła się Riva Scott. Później, kiedy jej powieści zostały zauważone i wydane, nie chciała się rozstawać z imieniem, do którego zdążyła się przywiązać i nadal używa tego pseudonimu, choć się pod nim już nie ukrywa.

Riva Scott i Smak pokusy

Riva Scott, Smak pokusy, swoją debiutancką powieść zaczęła pisać na początku 2019 r. Początkowo historia pełnej przeszkód, lecz ognistej, miłości Mii oraz Cartera była tylko zabawą, a jej jedynymi czytelniczkami były autorka oraz jej przyjaciółka, pomysłodawczyni całego przedsięwzięcia. Wkrótce jednak okazało się, że tworzenie narracji wciągnęła ją bez reszty i wkrótce jej opowieści trafiły na Wattpada, gdzie szybko znalazły czytelników. Następnym krokiem było wysłanie powieści do wydawnictwa, co okazało się dla autorki początkiem zupełnie nowego rozdziału życiowego. Już w grudniu 2019 r. Riva Scott Smak pokusy mogła oglądać nie tylko na Wattpadzie, ale i w księgarniach, a wydawca gotowy był opublikować kolejne jej książki.

Riva Scott i Warci ocalenia

Wiosna 2020 r. premierę miała druga powieść Rivy Scott, Warci ocalenie. Podobnie jak jej debiut, jest to pikantny romans doprawiony elementami sensacji. Jego główna bohaterka Emy to córka gubernatora, która jednak by uniezależnić się od wpływowej rodziny, wyprowadza się do niewielkiego miasteczka, gdzie prowadzi kwiaciarnię. Tam jednak znajduje ją Jorge, niebezpieczny gangster, który zamierza wykorzystać Amy, by wywrzeć nacisk na jej ojcu. Szybko jednak relacja miedzy tą dwójką z prostej relacji ofiary i oprawcy zaczyna ewoluować coś bardzie skomplikowanego i niepokojącego.

Riva Scott i Smak tajemnicy

W październiku tego samego roku opublikowała Riva Scott Smak tajemnicy, kontynuację swojej debiutanckiej fabuły. Tym razem centralnymi postaciami historii autorka uczyniła dwoje przyjaciół Mii i Cartera, Savannah i Johnny’ego. W opowieści będącej realizacją popularnego w tym gatunku schematu hate-love nie brakuje również dynamicznych zwrotów akcji i szczypty sensacji.

Riva Scott i Ariana

Po kolejnych kilku miesiącach do księgarń trafiła pierwsza cześć nowego cyklu powieściowego, którą zatytułowała Riva Scott Ariana. W objęciach wroga. Tym razem autorka proponuje powieść, która gatunkowo jest właściwie klasycznym romansem mafijnym. Fabuła osnuta została wokół bardzo znanego motywu – główna bohaterka, córka zadłużonego piekarza, zostaje sprzedana przez niepotrafiącego spłacić swoich zobowiązań ojca mafii. W ten sposób Ariana spotyka Domenico Cavillo, znanego z bezwzględności syna mafijnego bossa. Ma on dopilnować wystawienia dziewczyny na aukcję, jednak pod jej wpływem w twardym sercu mafiosa zaczynają kiełkować zupełnie nowe i niespodziewane uczucia.

Riva Scott i Ice Queen

Na początku lutego 2022 r. w ręce czytelników oddała Riva Scott Ice Queen. Jest to samodzielna fabuła, lekki romans new adult w łyżwiarskich dekoracjach. Jego główna bohaterka, 18-letnia Hailey Quenn, to utalentowana łyżwiarka, dla której sport jest pasją i całym życiem, szczególnie, że poza lodem obfituje ono w problemy. Dziewczyna intensywnie trenuje do ważnych zawodów, jednak kontuzja partnera może zniweczyć cały wysiłek. Wtedy na scenie pojawia się Tyler, niegdyś łyżwiarz figurowy, dziś hokeista, który niedawno złamał serce Hailey, dziś jednak oferuje swoją pomoc.