Remigiusz Mróz
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

  • Remigiusz Mróz 
  • Literatura popularnonaukowa 
  • Wyczyść

Stara zasada mówi, że nie da się pogodzić jakości z ilością. Ceną za intensywność produkcji jest niższa jakość, z kolei, wysokie standardy muszą ograniczyć ostateczną liczbę produktów. Jednym słowem: albo, albo…

Remigiusz Mróz, najpłodniejszy, najpoczytniejszy, najmodniejszy i najbardziej wszechstronny współczesny polski autor, albo nie słyszał o powyższej zależności, albo postanowił ją po prostu zignorować. Wszelkie ograniczenia dotyczące innych zdają się go nie obowiązywać, a dotychczasowy dorobek przedstawia się doprawdy imponująco. Pisuje Mróz thrillery, kryminały, powieści historyczne i prawnicze. Nie czuje nieśmiałości również przed powieścią science fiction. I choć wciąż można wskazać płodniejszych autorów, to zapewne sytuacja ta nie potrwa już długo. Wszak Stephen King na napisanie ponad 80 książek potrzebował ponad czterech dekad. Biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie książki Remigiusza Mroza to po kilku latach pisarskiej aktywności ponad 30 tytułów, a potrafi on publikować nawet 10 powieści rocznie, wszystko jest kwestią czasu…

Najpopularniejsze serie powieści Remigiusza Mroza

Remigiusz Mróz książki pisze całymi cyklami gatunkowo-tematycznymi. Kryminalno-prawnicza seria powieści z Joanną Chyłką należy chyba do najpopularniejszych. W serwisie LubimyCzytać książki z Chyłką zajmują 3 najwyższe miejsca w rankingu liczby czytelników wszystkich tytułów autora (świetnie sprzedają się nie tylko papierowe, ale też inne niż tradycyjne formaty książek Mroza: ebooki i audiobooki). Za dwa pierwsze tomy cyklu, Kasację oraz Zaginięcie, Mróz był, co więcej, podwójnie nominowany w 2016 r. do Nagrody Wielkiego Kalibru, zdobywając ostatecznie Nagrodę Czytelników za tom Kasacja. Potencjał zarówno historii, jak i samej postaci nietuzinkowej prawniczki szybko doceniła także branża telewizyjna. Pod koniec 2018 r. premierę miał serial Chyłka: Zaginięcie, pierwsza ekranizacja prozy Remigiusza Mroza, oparty na drugim tomie cyklu. W marcu 2019 roku ukazało się Umorzenie, najnowsza książka o Chyłce. Jest to już 9. część przygód nieustępliwej prawniczki.

Równie barwną i bliską czytelnikom postacią stworzoną przez Mroza jest komisarz Wiktor Forst. Cykl o gliniarzu z Zakopanego reprezentuje 5 tytułów, i zgodnie z zapowiedzią autora, opublikowana w 2018 r. Zerwa zamyka całość. Jako pisarz wyjątkowo sobie upodobał Remigiusz Mróz trylogie. Spod jego pióra wyszły trylogia Parabellum i W Kręgach Władzy, czyli polskie House of Cards, świeżo dopełnione jesienią 2018 r. tomem Władza absolutna. Zupełnie wyjątkowym przypadkiem w twórczości Remigiusza Mroza jest natomiast trylogia z Wysp Owczych.

Trylogia z Wysp Owczych

Remigiusz Mróz to bowiem, co ciekawe, również jeden z najbardziej znanych w Polsce autorów skandynawskich. Trylogia z Wysp Owczych Ove Logmansbo podbiła serca polskich miłośników kryminałów z dalekiej północy. Zachwyt surowym farerskim klimatem i wyspiarskimi szczegółami w przypadku wszystkich trzech tomów serii (Enklawa, Połów, Prom) był powszechny. Tak jak i konsternacja, gdy okazało się, że Ove Logmansbo urodził się w Opolu. Pisząc pod pseudonimem Ove Logmansbo, Remigusz Mróz nie tylko mistrzowsko wykorzystał modę na skandynawskie kryminały, ale i bez wątpienia miał sporo dobrej zabawy.

Poradnik pisania i najnowszy cykl książek Remigiusza Mroza

Obecnie na oczach czytelników powstaje kolejna seria książek i rodzi się nowy bohater, który zapewne zostanie z nami na dłużej. 30 stycznia 2019 r. premierę miała Nieodgadniona Remigiusza Mroza, stanowiąca kontynuację powieści Nieodnaleziona wydanej rok wcześniej. Opierając się na dotychczasowej historii twórczości Mroza, można się spodziewać, że Nieodgadniona otwiera nową serię, serię z Damianem Wernerem.

Ale nie tylko same powieści Remigiusz Mróz ma na swym koncie. Już w 2014 r. postanowił on podzielić się z czytelnikami swoim pisarskim doświadczeniem w ramach Kursu pisania, publicystycznego cyklu w odcinkach, który pojawiał się w serwisie LubimyCzytać oraz autorskim blogu Remigiusza Mroza. Kontynuacją metarefleksji o literaturze i własnym warsztacie pisarskim jest książka Mroza O pisaniu. Na chłodno. Podobnie jak najwięksi przed nim (Charles Bukowski O pisaniu, Stephen King Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika) w O pisaniu. Na Chłodno autor analizuje swoją pisarską drogę i snuje okołoliterackie rozważania.

Remigiusz Mróz – prawdziwy człowiek renesansu

Mróz to jednak nie tylko pisarz, to prawdziwy człowiek-orkiestra. Człowiek sukcesu na wielu polach, także na niwie pozaliterackiej. Ponieważ pisanie idzie mu wyjątkowo sprawnie, między kolejnymi książkami Remigiusz Mróz napisał jeszcze doktorat. Co więcej, działalność naukowa Mroza znalazła swoje zwieńczenie nie tylko w tytule doktora nauk prawnych, ale została uhonorowana nagrodą w konkursie Krajowej Izby Gospodarczej Polska Cyfrowa 2020+. Żeby dopełnić obrazu, nie należy także przemilczać sportowej pasji pisarza, który dziennie przebiega mniej więcej tyle kilometrów, ile stron pisze.