Rachel Abbott
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Brytyjska pisarka, autorka bestsellerowych thrillerów psychologicznych. Dwie kryminalne serie Rachel Abbot: pierwsza z Tomem Douglasem, druga ze Stephanie King, zostały sprzedane na całym świecie w ponad trzymilionowym nakładzie. Chociaż na rynku wydawniczym pisarka obecna jest niecałą dekadę, ma już w swoim dorobku kilkanaście cieszących się ogromna popularnością tytułów. Książki Rachel Abbot zostały przetłumaczone na 7 języków.

Rachel Abbot to tak naprawdę literacki pseudonim Sheili Rodgers, urodzonej w 1952 r. na przedmieściach Manchesteru. Na długo zanim zaczęła pisać książki, Rachel Abbot, a raczej Sheila Rodgers robiła karierę w biznesie. Przez kilka lat była zatrudniona na stanowisku analityka systemów, jednak większość swojego życia zawodowego, przed zajęciem się literaturą, poświeciła na budowę i rozwijaniem własnej firmy. Założona przez nią agencja medialna zajmująca się oprogramowaniem i rozwiązaniami dla rynku edukacyjnego osiągnęła spory sukces i niemałą wartość. W 2000 r. przyszła pisarka sprzedała firmę za ok. 5 milionów funtów i postanowiła realizować swoje marzenia. Przeprowadziła się do Włoch, gdzie na wraz z mężem nabyła i odnowiła stary klasztor.

Po kilku sielskich latach w słonecznej Italii tej dynamicznej kobiecie sukcesu zaczęło brakować nowych wyzwań. Decyzję o spróbowaniu swoich sil w całkiem nowej dziedzinie i napisaniu książki Rachel Abbott podjęła w 2009 r. Nad tekstem pracowała ponad 1,5 roku, jednak nie udało jej się zainteresować swoim projektem agentów literackich. Nie zmieniło to determinacji autorki, która wobec tych trudności postanowiła swoją pierwsza fabułę wydać sama. Dziś, jako znana pisarka, korzysta ze wsparcia agentów i wydawnictw, jednak idea self publishingu i niezależności twórczej wciąż jest jej bliska. Wszystkie książki Rachel Abbott zyskały status bestsellera w księgarni Amazon, a w 2015 r. została ona najpopularniejszą niezależną autorką Amazona w Wielkiej Brytanii.

Rachel Abbott i Tom Douglas

Pierwsza powieść Rachel Abbott Tylko niewinni ukazała się na Amazonie w 2011 r. Początkowo sprzedaż książki nie szła zbyt dobrze, jednak dzięki zorganizowanej przez autorkę kampanii promocyjnej wkrótce to się zmieniło. Powieść otworzyła niezwykle popularny cykl kryminalny z detektywem Tomem Douglasem w roli głównej. Jego pierwsze książkowe śledztwo okazało się na tyle ciekawe, że pisarce udało się zaintrygować czytelników zarówno postacią (zgodnie z opisem samej twórczyni: prawdziwie uczciwego, miłego faceta, który wydaje się pociągać niewłaściwe kobiety), jak i światem przedstawionym. Dla Rachel Abbott Tylko niewinni okazali się doskonałą trampoliną do bardzo satysfakcjonującej pisarskiej kariery.

Opublikowanie następnej fabuły zajęło pisarce kilkanaście miesięcy, tym nie mniej, zdaniem wielu miłośników jej talentu, warto było czekać na drugą odsłonę przygód Toma Douglasa. W drodze ucieczki pisarka ma dla niego jeszcze bardziej zawikłaną sprawę niż w debiutanckiej historii. Angielska wieś, na którą ucieka bohater zamiast sielską przystani okazuje się bowiem prawdziwym kłębowiskiem żmij. Po rocznej przerwie ukazała się 3. część serii pt. Śpij spokojnie, w której autorka z wprawą buduje niepokojący klimat tajemnicy oraz wyjątkowo dużo uwagi poświęca sprawom społeczno-obyczajowym. Jeszcze bardziej tendencja ta widoczna staje się w kolejnej powieści. Obce dziecko Rachel Abbott komponuje z dużą swobodą, łącząc elementy różnych gatunków literackich. Widać że doświadczenia poprzednich lat nie poszły na marne i autorka czuje się o wiele pewniej w literackim rzemiośle. Akcja ma miejscami wręcz zawrotne tempo, a jej kolejne zwroty bezbłędnie grają na emocjach. Główny bohater, choć jest doświadczonym policjantem, staje przed ogromnym wyzwaniem, podobnie jak czytelnik, który gubi się w domysłach. Z tych powodów Obce dziecko, Rachel Abbott pierwsza wydany w Polsce książka, przez wielu uważana jest za najlepszą część całego cyklu, który liczy obecnie 8 tomów (po Obcym dziecku ukazały się jeszcze: Zabij mnie znów, Szóste okno, Podejdź bliżej, idealne kłamstwo).

Rachel Abbot i Stephanie King

W listopadzie 2018 r. powieścią Zmuszona, by zabić Rachel Abbott otworzyła nowy cykl kryminalny. Tym razem główną bohaterką jest kobieta, sierżant Stephanie King. Wyzwania, jakie przed policjantką stawia pisarka są nie mniejsze niż te, z którymi mierzyć się musiał Tom Douglas. Już na stronach Zmuszonej, by zabić Rachel Abbot nie oszczędza pani sierżant, wrzucając ją w sam środek mrocznej rodzinno-miłosnej tajemnicy.

Nie inaczej jest w przypadku kolejnej odsłony przygód Stephanie King. W powieści Gra w morderstwo Rachel Abbot z prawdziwym mistrzostwem buduje wyrafinowaną intrygę, której rozwiązanie jest zaskakujące nawet dla najbardziej wytrawnych czytelników historii z dreszczykiem. Ten rasowy, bezbłędnie poprowadzony thriller, to prawdziwy rarytas i perła gatunku. Na początku 2020 r. pisarka wydał trzeci tom cyklu, Right behind you, jednak nie doczekał się on jeszcze polskiego przekładu.