Pepper Winters

Brytyjska pisarka, autorka popularnych romansów erotycznych znana z fabuł utrzymanych w mroczniejszych klimatach BDSM. Chociaż Pepper Winters książki wydaje zaledwie od 2013 r., ma już w swoim dorobku blisko 30 powieści, z których wiele znalazło się na listach bestsellerów New York Timesa, The Wall Street Journal i USA Today. Już pierwsza fabuła Pepper Winters, Łzy Tess, okazała się bestsellerem.

Pepper Winters urodziła się i wychowała w Hong Kongu. Pisarka uwielbia podróżować i zmieniać miejsce pobytu. Aktualnie wraz z mężem mieszka, jak to określa, między Australią a Nową Zelandią. Jest wielką miłośniczką koni i …królików. Swoje książki Pepper Winters pisze zawsze w towarzystwie swoje domowego króliczka, który lubi siedzieć na jej biurku podczas pracy. Autorka ceni sobie niezależność i długo swoje powieści publikowała samodzielnie, choć obecnie ma również podpisaną umowę z wydawnictwem. Jest literackim samoukiem. Twierdzi że pisanie ma po prostu we krwi, choć wyrobienie warsztatu było także ciężką pracą. Podobno w szkole z angielskiego miała same dwóje i żaden z jej nauczycieli nigdy by przypuszczał, że jej przyszłość będzie związana z pisarstwem.

Swoją karierę rozpoczęła w 2013 r. Debiutancka powieść Pepper Winters, Łzy Tess, okazała się dużym sukcesem i wkrótce ukazały się następne tytuły sygnowane jej nazwiskiem. Pisarka wyspecjalizowała się w śmiałych historiach erotycznych, często spod znaku mrocznego BDSM. Lubi Imagin Dragons i, co zaskakujące, nie lubi niektórych swoich książek.

Łzy Tess Pepper Winters

Nie wszystkie książki Pepper Winters zostały przetłumaczone na język polski. Miłośniczki jej twórczość zamieszkujące kraj nad Wisłą, jak do tej pory, doczekały się wydania zaledwie kilku tytułów z bogatego dorobku pisarki. Szczęśliwie, zarówno jako ebook, jak i audiobook dostępna jest w Polsce jej debiutancka powieść, pozostająca do dziś jednym z największych bestsellerów autorki.

Kiedy w 2013 r. ukazywały się Łzy Tess Pepper, Winters z pewnością nie spodziewała się, że będzie to początek tak błyskotliwej kariery. Jednak niepokojąca historia młodej dziewczyny, która na wakacjach w Meksyku zostaje porwana i sprzedana jako ludzki towar, zafascynowała czytelniczki. Pisarka zdobyła ich serca śmiałą tematyką i bezpruderyjnymi scenami erotycznymi. Na stronach powieści Łzy Tess Pepper Winters nie obawia się dosadnego języka i mocnych opisów. Dynamiczna, nierzadko dramatyczna, akcja nie pozwala oderwać się od lektury, a umiejętnie wykreowani bohaterowie potrafią zaangażować czytelników emocjonalnie. Nic więc dziwnego, że pierwszy tom cyklu Potwory z ciemności okazał się prawdziwym hitem.

Wydana jeszcze w tym samym roku kontynuacja historii Tess i jej mrocznego kochanka zwanego Q, również z pewnością nie zawiodła nikogo. W powieści Kwintesencja Q Pepper Winters nie tylko opowiada dalsze losy swoich bohaterów, ale także, m.in. dzięki narracji prowadzonej z punktu widzenia Q, rozbudowuje i pogłębia ich świat, czyniąc go bardziej interesującym. Jest jeszcze ostrzej i seksowniej niż w poprzedniej części, a czytelnicy powoli odkrywają tajemnicę przeszłości ukochanego Tess.

W 2014 r. ukazał się wieńczący trylogię Chaos zmysłów. Pepper Winters skomponowała tę powieść bezbłędnie, jako mocny finał wyjątkowo mocnej serii. Próbując uwolnić Tess od jej demonów, Quincy traci panowanie nad swoimi.

Korona kłamstw i Tron prawdy Pepper Winters

Poza serią Potwory z ciemności w polskich księgarniach dostępny jest jeszcze jeden cykl autorki, Truth & Lies Duet. Jego pierwszy tom pt. Korona kłamstw Pepper Winters w ręce czytelników oddała w 2017 r. Jest to wciągająca historia dojrzewania Noelle, bogatej i rozpieszczonej dziedziczki odzieżowego imperium. W swoje 19 urodziny chowana pod kloszem dziewczyna wymyka się, by zaznać nocnego życia. Gdyby nie tajemniczy nieznajomy, który ratuje ją z opresji, ta przygoda skończyłaby się bardzo źle. Mimo upływu lat, Noelle nie potrafi zapomnieć o swoim wybawcy. Kiedy jednak ojciec przedstawia jej Penna, mężczyznę, którego chętnie widziałby w roli swojego zięcia, bohaterka nie potrafi oprzeć się jego urokowi. W powieści Korona kłamstw Pepper Winters mistrzowsko buduje napięcie między Noelle i Pennem, który, jak się okazuje, ma swoje tajemnice. Ich relacja jest niezwykle dynamiczna, szczególnie, że pojawiają się kolejni kandydaci do ręki kobiety.

Kontynuacja tej opowieści przynosi zdecydowane przyspieszenie akcji. W tomie pt. Tron prawdy Pepper Winters zdecydowanie stawia na dramaturgię wydarzeń. Noelle zostaje porwana przez coraz bardziej niebezpiecznego Grega, i traci nadzieję, ze ktoś ją zdoła odnaleźć.