Marcel Moss
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Pseudonim, pod którym ukrywa się twórca niezwykle popularnych profili Zwierzenie, działających na Facebooku i Instagramie. To także autor czterech głośnych książek, które niemal z miejsca stały się bestsellerami i mocno poruszyły opinię publiczną, prowokując dyskusję na wiele trudnych i aktualnych tematów. Ostatnią z nich pt. Nie wiesz wszystkiego Marcel Moss w ręce czytelników oddał w połowie sierpnia 2020 r. Jeden z nielicznych pisarzy otwarcie tworzących literaturę zaangażowaną społecznie. Jak sam mówi, każda jego książka jest głosem niezgody na ignorowanie nękających polskie społeczeństwo problemów.

Mężczyzna posługujący się internetowym i literackim pseudonimem Marcel Moss to tajemniczy 29-latek, który mimo coraz większej popularności i zainteresowania, które budzi jego osoba woli pozostać anonimowy. Założył i prowadzi w mediach społecznościowych bijący rekordy popularności profil Zwierzenie. Swoje nierzadko bardzo osobiste, wręcz intymne, tajemnice powierzyło mu już kilkaset tysięcy Polaków. Zwierzenie bez wątpienia jest najprawdziwszym internetowym fenomenem, niemającym precedensu w dotychczasowej historii polskiego Internetu. Co ciekawe, zakładając swój profil, o napisaniu jakiejkolwiek książki Marcel Moss, będący dziś autorem aż 4 tytułów, w ogóle nie myślał. Jego intencją było stworzenie w przestrzeni cyfrowej bezpiecznej przestrzeni bez hejtu, którego sam padł ofiarą i którego obecność w sieci stała się powszechna. Początkowo Zwierzenie było też dla niego rodzajem pamiętnika, miejscem na swobodną ekspresje uczuć i dzielenie się swoimi refleksjami. Szybko emocjami i własnymi historiami zaczęli się dzielić także odwiedzający profil internauci. Dziś odpowiadanie piszącym do niego ludziom jest stałym zajęciem Mossa, na które poświęca, mimo rozlicznych spraw zawodowych, sporo czasu. Cały profil działa całkowicie niekomercyjnie i mimo sukcesu, który odniósł, jego twórca nie zamierza czerpać z niego korzyści finansowych.

Jego motywacje są osobiste i najpierw na swoim profilu, później zaś pisząc książki, Marcel Moss pragnie przeciwdziałać złu, którego sam doznał jako młody człowiek. Pochodził ze wsi, gdzie w gimnazjum padł ofiarą agresji i prześladowania rówieśniczego, niestety, ani nauczyciele, ani rodzinny dom nie zapewnił mu niezbędnego wsparcia, wręcz przeciwnie, w dużej mierze dysfunkcyjne środowisko rodzinne przyczyniło się wręcz do pogłębienia jego psychicznych problemów. Na szczęście, dzięki wyjazdowi na naukę do liceum, a później na studia, udało mu się wyrwać z toksycznego otoczenia. Dziś, między innymi poprzez swoje książki, Marcel Moss zwraca uwagę na przemoc i inne poważne problemy społeczne niszczące życie ludzi. W obliczu popularności swojej prozy nie wyklucza on kontynuacji kariery pisarskiej, jednak na razie nie zamierza uczynić z niej życiowego priorytetu

Marcel Moss i Nie odpisuj

Na długo zanim zostały wydane jego książki, Marcel Moss, będąc nastolatkiem, pisanie traktował jako ucieczkę od rzeczywistości i rodzaj autoterapii. Jak sam mówi, pozostałością po tym okresie jest kilkaset stron fabuły fantasy, której jednak nie zamierza nigdy wydawać. Bezpośrednim impulsem do chwycenia za pióro w 2019 r. była sprawa dziewczyny, która na profilu Zwierzenie napisała o swoich samobójczych planach. Ostatecznie udało ją się od tych zamiarów odwieść, jednak wydarzenie to wstrząsnęło twórcą profilu. W Nie odpisuj Marcel Moss postanowił zwrócić uwagę czytelników na konkretne społeczne problemy. Dla większej siły oddziaływania wybrał atrakcyjną formę trzymającego w napięciu thrillera. Szybko okazało się, że jego książka odpowiada na bardzo istotne społeczne i rynkowe zapotrzebowanie.

Marcel Moss i Nie patrz

W związku z sukcesem Nie odpisuj, autor postanowił kontynuować swoje literackie dzieło. Już na początku 2020 r. w ręce czytelników oddał Marcel Moss Nie patrz, swoją druga powieść. Na jej stronach autor mówi o niebezpieczeństwach związanych z internetowym hejtem, zawiera również poważną krytykę mediów społecznościowych i postaci influencerów, będących potencjalnie niebezpiecznym narzędziem manipulacji.

Marcel Moss i Pokaż mi

Następną powieść zatytułowaną Pokaż mi Marcel Moss opublikował w czerwcu 2020 r. Ta gatunkowo najbliższa chyba thrillerowi erotycznemu książka również niosła konkretne przesłania, a nawet ostrzeżenie. Jej fabuła unaocznia, jak ważne jest zachowanie w sieci nieustannej czujności. Jak się okazało, również Pokaż mi, trafiło w niezwykle czuły punkt i szybko stało się bestsellerem.

Marcel Moss i Nie wiesz wszystkiego

Zdecydowanie jednak najmocniejsza, wręcz wstrząsająca jest najnowsza książka pisarza. Na stronach Nie wiesz wszystkiego Marcel Moss dokonuje bowiem wyjątkowo trudnego osobistego rozliczenia z własną bolesną przeszłością. W historii dochodzenia w sprawie śmierci dwojga pozornie nie związanych ze sobą nastolatków zawarł on elementy własnych przeżyć z okresu, gdy był ofiarą rówieśniczej przemocy i odrzucenia ze strony dorosłych. Było to dla autora niezwykle trudne, ponieważ mimo wyrwania się z rodzinnej miejscowości i ułożenie sobie satysfakcjonującego życia, rany odniesione we wczesnej młodości dalekie są od zabliźnienia. Do tego stopnia, że samo pojawienie się w rodzinnych stronach jest dla niego nie lada wyzwaniem.