L.J. Shen
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Amerykańska autorka popularnych współczesnych romansów i powieści segmentu new adults. Wydaje mniej więcej trzy pełnowymiarowe powieści rocznie. Książki L. J. Shen regularnie goszczą na listach bestsellerów, chociaż autorka swoją przygodę z rynkiem wydawniczym zaczęła dopiero w 2015 r. Wcześniej, zanim zaczęła pisać książki, L.J. Shen podróżowała wiele po świecie, poznając ludzi i kolekcjonując doświadczenia. W życiu docenia proste przyjemności takie jak dobre filmy i seriale oraz czas spędzany z najbliższymi. Niektóre aspekty rzeczywistości budzą w niej żywy sprzeciw; uważa, że zarówno crocsy, jak i fryzury na czeskiego piłkarza powinny być prawnie zakazane. Uwielbia samców alfa, i tacy też są jej literaccy bohaterowie. Pisarka wraz z mężem i synkiem mieszka w północnej Kalifornii.

Pierwsze książki L. J. Shen

Pisarka debiutowała latem 2015 r. romansową fabułą Tyed. Rok zajęło jej napisanie kolejnej powieści pt. Sparrow. Obie książki, jako ebooki, L.J Shen opublikowała własnym sumptem. Swoją pozycję zawodową budowała stopniowo, lecz coraz bardziej świadomie, i m.in. dzięki mediom społecznościowym jej nazwisko zaczęło być coraz bardziej znane.

Cykl Święci Grzesznicy L.J Shen

Prawdziwą popularność przyniósł L.J Shen cykl Święci Grzesznicy. Seria w całości jest dostępna w polskim przekładzie, czego nie można powiedzieć (z jednym małym wyjątkiem) o reszcie jej dorobku. Świeci Grzesznicy składają się z 4 części z czego bohaterem każdego z 3 pierwszych tomów jest jeden z trojga przyjaciół i jednocześnie wspólników w kancelarii prawniczej. Każdy z nich ma swoje bardziej lub mniej mroczne tajemnice, a ponadto obdarzony jest prawdziwie męską (niekiedy wręcz brutalną) siłą. Powiedzieć o nich, że są samcami alfa, to nic nie powiedzieć. Narrację każdej książki L.J Shen prowadzi z dwóch perspektyw, raz udzielając głosu męskiej, raz kobiecej postaci.

Pierwszą powieść z cyklu pt. Intryga L. J. Shen opublikowała w 2016 r., trafiając w samo sedno oczekiwań sporego grona czytelniczek. Historia wzajemnego przyciągania i odpychania, miłości i nienawiści między Emilią a Brutalem zaintrygowała i zauroczyła miłośniczki tego typu prozy. Do tej pory jest Intryga L. J. Shen najbardziej popularną książką. Sympatię czytelniczek pisarka zaskarbiła sobie niesztampowym podejściem do bardzo mocno skonwencjonalizowanego gatunku jakim jest romans. Bohaterom cyklu Święci Grzesznicy L. J. Shen próbuje nadać głębi i uciec od bajkowego schematu, który w każdej bestii każe szukać ukrytego księcia. W Polsce Intryga L.J Shen okazała się absolutną rewelacją i zdobyła nawet nominacje w plebiscycie Książka Roku 2018 LubimyCzytać.pl.

Drugą część serii pt. Chaos L.J. Shen oddała w ręce niecierpliwych fanek jej pisarstwa w 2017 r. Narracja poprzez głównych bohaterów nawiązuje do pierwszego tomu cyklu, jednak jest tak skonstruowana, że może być czytana również bez znajomości fabuły Intrygi, choć zdaniem wiernych czytelniczek, lepiej jest czytać poszczególne części cyklu w kolejności ich powstawania. Pisząc Chaos, L.J Shen postanowiła też zagrać na nieco innych emocjach niż poprzednio. Choć powieści nie brakuje sporej dawki pikanterii i erotycznego napięcia, tym razem, szczególnie ze względu na historię bohaterki, pisarka nie stroni od subtelniejszych wzruszeń.

Bohaterem trzeciego tomu p.t Skandal L.J Shen czyni ostatniego ze wspólników, Cichego. Cichy jest zamknięty w sobie i oziębły, a jego sytuacja życiowa bardziej skomplikowana niż to wygląda na pierwszy rzut oka. Cichy jednak to nie tylko bezwzględny i wyrachowany prawnik, ale również ojciec samotnie wychowujący córeczkę, która doświadcza poważnych problemów rozwojowych. Osiemnastoletnia córka nowego udziałowca, porusza jednak w sercu (i nie tylko) Cichego dawno zapomniane struny.

Cykl Święci Grzesznicy tomem Szakal L.J Shen zamknęła w 2018 r. Była to też najluźniej fabularnie powiązana część z resztą cyklu. Dość brutalna historia opowiedziana w Szakalu z poprzednimi powieściami wspólne miała w zasadzie jedynie miejsce akcji. Pewną kontynuacją tego bestsellerowego cyklu jest również nowy projekt pisarki, All Saint High. W ramach serii ukazały się dwie powieści, ich bohaterami L.J Shen uczyniła dzieci bohaterów znanych ze Świętych Grzeszników.

Odcień północy L.J Shen

W swoim dorobku oprócz niezwykle popularnych serii ma również pisarka niemało samodzielnych fabuł. Spośród nich w polskim przekładzie dostępny jest jedynie Odcień północy, L.J Shen jedna z najbardziej znanych i docenianych powieści. Mimo zachowania romansowej konwencji, nie jest to łatwa i lekka lektura. Odcień północy L.J Shen poświęca bowiem w dużej mierze nie tylko opowieści o uczuciowych i erotycznych perypetiach kochanków, ale również pokazuje brutalny obraz człowieka walczącego z niszczącą siłą nałogu.