Bianca Iosivoni
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Niemiecka pisarka, autorka szalenie popularnych w jej rodzinnym kraju powieści z gatunku new adult i fantasy. Jej twórczość staje się aktualnie coraz bardziej znana także poza granicami Niemiec. Póki co jednak, tylko nieliczne książki Iosivoni są dostępne w polskim wydaniu.

Bianca Iosivoni pochodzi z Hanoweru i na miejscowym uniwersytecie studiowała nauki społeczne. Urodziła się w 1986 r., jednak mimo młodego wieku i stosunkowo krótkiej obecności na rynku wydawniczym może pochwalić się bogatym dorobkiem, liczącym ponad 30 tytułów. Polskiego tłumaczenia doczekało się, jak na razie, jedynie 8 powieści autorki, jednak z pewnością sytuacja ta będzie się zmieniać.

Bianca Iosivoni książki chciała pisać odkąd pamięta. Już jako dziecko uwielbiała nie tylko czytać, ale też wymyślać własne historie. Pierwsze dłuższe narracje zaczęła tworzyć, będąc nastolatką i od tej pory pisze praktycznie bez dłuższej przerwy. Co wychodzi wszystkim na dobre, bo jak sama zauważa, kiedy nie pisze dłuższy czas, staje się naprawdę nieznośna dla otoczenia.

Bianca Iosivoni, książki i cała reszta

Najlepsze fabuły przychodzą jej do głowy, jak sama mówi, w najmniej właściwych momentach, np. pod prysznicem, jednak zazwyczaj udaje jej się te najbardziej tego warte zapamiętać i zapisać. Jej głowa, notatniki i specjalnie do tego przeznaczony folder na komputerze są pełne pomysłów. Jedyne, czego pisarka się obawia, to braku zainteresowania jej opowieściami ze strony czytelników. Na razie jednak akurat ta kwestia nie powinna spędzać jej snu z powiek. Aktualnie, po latach pracy w redakcji internetowej, Bianca Iosivoni książki pisze na cały etat i utrzymuje się z pióra. Lubi pracować w domu, jak i w kawiarniach, najważniejsze, żeby pod ręka było coś do picia z kofeiną i czekolada. Nierzadko inspirację pisarka znajduje w muzyce, jednak nie ma jednego ulubionego muzycznego stylu; słucha w zasadzie wszystkiego po trochu, jednak jeżeli już pracuje przy muzyce, potrzebuje dynamicznej, dającej energię melodii. Kiedy nie ma przypadkiem na warsztacie akurat jakiejś książki, Bianca Iosivoni lubi podróżować, szczególnie do Szkocji, którą uwielbia. Chociaż do tej pory specjalizowała się w new adult i romantycznych fabułach fantasy, chciałby spróbować swoich sił w kryminale.

Bianca Iosivoni i First

Polskie czytelniczki poznały twórczość pisarki dzięki serii romantycznych powieści new adult First. W polskim przekładzie dostępne są wszystkie 4 części cyklu. W pierwszej z nich pt. First last look Bianca Iosivoni opowiada miłosną historię Emery, świeżo upieczonej studentki, i Dylana, przyjaciela jej współlokatora. Powieść choć brak w niej, jak to w tego typu literaturze bywa, zaskakujących zwrotów akcji, urzeka lekką narracją i humorem. W drugim tomie, który Bianca Iosivoni zatytułowała First last kiss, narracja koncentruje się na innej parze, Elle i Luke’u. Pisarka umiejętnie wykorzystuje w nim schemat: czy to jest miłość, czy to jest kochanie, zapewniając swoim czytelniczkom całą masę wzruszeń. Nie inaczej jest przypadku kolejnych odsłon serii, First last night i First last song, które będąc naprawdę sprawnie zrealizowanymi romansami new adult, gwarantują wiele godzin dobrej rozrywki.

Bianca Iosivoni i Falling fast

W polskich księgarniach można znaleźć jeszcze jeden cykl pisarki. Pierwszy tom zatytułowany Falling fast Bianca Iosivoni w ręce czytelniczek oddała w 2019 r., natomiast na polskim rynku książka ukazała się w roku następnym. Jego głównymi bohaterami są Hailee i Chase. Mająca swoje mroczne tajemnice Hailee wyrusza starą hondą na poszukiwanie przygody. Zatrzymuje się w Fairwood, by odwiedzić grób poznanego przez internet przyjaciela. Jej wizytę w miasteczku niespodziewanie wydłuża awaria samochodu. Uziemiona dziewczyna zaczyna wchodzić w coraz bliższą relacje z Chasem, znajomym nieżyjącego Jaspera. W Falling fast Bianca Iosivoni punktem centralnym tej miłosnej historii czyni ciemny sekret Hailee, którego wyjście na jaw może położyć kres rodzącym się między nią a Chasem uczuciom. Na listopad 2020 r. planowana jest polska premiera drugiego tomu tej bestsellerowej serii zatytułowanego znacząco Flaying high. Bianca Iosivoni kontynuuje w nim opowieść o losach swoich bohaterów, nie żałując czytelniczkom dramatyzmu, nagłych zwrotów akcji i wzruszeń, oczywiście.