Anna Szczypczyńska
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Dziennikarka, blogerka, biegaczka, pisarka. Jak sama żartuje – również bibliofilka. Anna Szczypczyńska książki wydaje od kilku lat i ma w swoim dorobku 3 tytuły: motywacyjny poradnik dla wszystkich chcących rozpocząć swoją przygodę z bieganiem oraz 2 powieści. Najnowsza fabuła jej autorstwa, Gdzieś pomiędzy wierszami, ukazała się w kwietniu 2021 r.

Zanim jednak na rynku ukazały się sygnowane jej nazwiskiem książki, Anna Szczypczyńska zasłynęła jako Panna Anna, która biega. Na swoim blogu pannaannbiega.pl pomagała wszystkim, którzy chcieliby zacząć zmieniać swoje życie na lepsze, ale nie mają pomysłu, jak się do tego zabrać. Na stronie, poza poradami i informacjami związanym z treningiem, znaleźć można również ciekawe przepisy na szybkie zdrowe dania, a także całą zakładkę poświęcona ciąży i macierzyństwu. Swoją przygodę ze sportem dziennikarka zaczęła już blisko 13 temu. Wcześniej wiodła mało higieniczną, za to mocno imprezową egzystencję, nie oszczędzała się, kiepsko odżywiała i paliła papierosy. Jak sama mówi, przełom w jej myśleniu nastąpił po 25 urodzinach, kiedy zaczęła odczuwać coraz większe zmęczenie tym trybem życia, którego efekty zresztą stawały się coraz bardziej zauważalne w jej wyglądzie. Anna Szczypczyńska nie ukrywa, że początkowo jej główną motywacją dla wprowadzenia zmian i nowych, zdrowych, codziennych nawyków oraz rozpoczęcia treningów była próżność. Teraz sport jest jej potrzebny przede wszystkim do dobrego samopoczucia, zarówno psychicznego, jak i fizycznego.

Najpierw zaczęła chodzić na różnego rodzaju zajęcia aerobowe. Nieco później, pracując w Londynie w sklepie z torebkami Gucciego, odkryła zalety siłowni. Ponieważ ćwiczyła sama, żeby nie zrobić sobie krzywdy, starała się zdobywać wiedzę na temat zasad prawidłowego treningu. Czytała Anna Szczypczyńska książki, odwiedzała blogi i portale poświęcone tej tematyce. W końcu udało jej się odłożyć pieniądze i w Anglii ukończyć kurs trenera personalnego.

Anna Szczypczyńska – Panna Anna Biega

Po powrocie do ojczyzny jej sportową przygodę przerwały problemy zdrowotne i pobytu w szpitalu. Lekarze zabronili jej treningu siłowego, pozwolili za to biegać. W ten sposób rozpoczął się nowy etap w jej życiu. Anna Szczypczyńska zakochała się w bieganiu niezwykle szybko i stało się ono dla niej jednym z centralnych elementów codzienności. Po jakimś czasie zaczęła brać udział w zawodach, w tym maratonach, a jej największą miłością stały się biegi górskie. Na szczęście partner pisarki i ojciec jej córeczki jest również zapalonym biegaczem, co zdecydowanie ułatwia im wspólne życie, które spędzają w dużej mierze w podróży, w poszukiwaniu najciekawszych tras biegowych. Wolne zawody pozwalają im na dość swobodny wybór miejsca zamieszkania, z czego korzystają, choć jakiś czas temu Panna Anna przyznała, że z wiekiem zaczyna odczuwać potrzebę pewnej stabilizacji.

Swoją pasją stara się zarazić także innych. W 2017 r. wydała Anna Szczypczyńska Panna Anna Biega. Zakochaj się w bieganiu, pełny pozytywnego przekazu, wspomagający motywację poradnik, jak zacząć swoją sportową drogę, wytrwać na niej, a co więcej zrobić to skutecznie i bezpiecznie. Czerpiąc ze swojego bogatego doświadczenia, autorka podpowiada, jak przeorganizować swój codzienny grafik, by bez uszczerbku dla obowiązków wygospodarować czas na bieganie i zmienić rutynę na zdrowszą. To pozycja dla wszystkich, którzy chcieliby, ale zawsze coś staje na przeszkodzie lub nie mają pomysłu, jak zacząć. Na stronach książki Anna Szczypczyńska proponuje proste rozwiązania, które pozwolą na regularny ruch i uczynią życie przyjemniejszym i zdrowszym.

Anna Szczypczyńska i Dzisiaj śpisz ze mną

W 2018 r. z kolei wydała Anna Szczypczyńska Dzisiaj śpisz ze mną, swoją debiutancką powieść. Jest to dość klasyczna fabuła obyczajowa z elementami romansu, historia zakazanej namiętności, zagmatwanej relacji trzydziestu kilkuletniej kobiety, ustatkowanej zawodowo matki i szczęśliwej żony, z dużo młodszym mężczyzną. Autorka łączy narrację trzecio- z pierwszoosobową (we fragmentach będących wspomnieniami bohaterki), każdy rozdział zaczynając, co jest ciekawym zabiegiem, cytatem z literatury.

Anna Szczypczyńska i Gdzieś pomiędzy wierszami

Zachęcona ciepłym przyjęciem przez czytelników poprzednich publikacji, w 2021 r., w ich ręce oddała Anna Szczypczyńska Gdzieś między wierszami, poruszająca opowieść o trzech przyjaciółkach. Każda z nich zmaga się z innymi problemami, a idealne z pozoru życie okazuje się jedynie iluzją. Lidia, Majka i Iza to kobiety z krwi i kości, z przeszłością i po przejściach, nieidealne, ale niepoddające się łatwo losowi. Walczą o siebie i swoje szczęście i choć nie zawsze wygrywają, podnoszą się, próbując od nowa. W Gdzieś pomiędzy wierszami Anna Szczypczyńska kreśli przełomowy moment kobiecego życiorysu, smugę cienia, która zmusza do odpowiedzi na fundamentalne pytania.