Pisarz, dziennikarz i specjalista od uzależnień. Z wykształcenia również politolog. Przez blisko 20 lat uzależniony od gier komputerowych. Autor poradników oraz dwóch powieści przeznaczonych dla młodzieży. Prowadzi ponadto własny kanał na Youtube, a także nieustannie podróżuje po całej Polsce (w ciągu 4 lat odbył blisko 450 spotkań) rozmawiając z młodzieżą i pedagogami o zagrożeniach cyfrowego świata. Mimo że Krzysztof Piersa książki zaczął wydawać zaledwie kilka lat temu, na prowadzonych przez siebie warsztatach pomaga aspirującym autorom w spełnieniu ich marzenia o publikacji. Najnowszy tytuł jego autorstwa, Liceum ogólnomagiczne, ukazał się jesienią 2021 r.
Krzysztof Piersa pochodzi z Brodnicy, urodził się w 1990 r., lecz mimo młodego wieku pochwalić się może niemałym doświadczeniem i znaczącymi sukcesami. Ukończył politologię, jednak szybko zdał sobie sprawę, że kierunek, który wybrał, nie zapewni mu ciekawej i dobrze płatnej pracy. Dlatego zweryfikował swój życiowe założenia i, ponieważ zawsze marzył o pisaniu, rozpoczął studia, a niedługo później karierę dziennikarską. Pracował dla telewizji, radia i portali internetowych, zdobywając doświadczenie i coraz większą biegłość w operowaniu słowem. Zanim jednak zaczął wydawać Krzysztof Piersa książki, minęło trochę czasu.
Pisał praktycznie od dziecka, najpierw opowiadania do szuflady i fanfiction, marząc o stworzeniu epickiej narracji fantasy na miarę Tolkiena. Później wprawiał się na krótkich formach publikowanych głównie w Internecie, cały czas ucząc się czegoś nowego. A nie było mu łatwo, jest bowiem – jak sam przyznaje – dyslektykiem i dysgrafikiem. Zasadniczo nie wierzy w talent, wyznając przekonanie, że każdy sukces jest owocem połączenia prawdziwej pasji z ciężką pracą i determinacją. Podejście to stara się przekazać adeptom sztuki pisarskiej na prowadzonych przez siebie warsztatach. Nieustannie próbuje i uczy się nowych rzeczy; kiedy nie prowadzi terapii, nie spotyka się z czytelnikami, ani nie pisze żadnej książki, Krzysztof Piersa ćwiczy grę na pianinie, rapuje, skleja modele i wyciska siódme poty na siłowni.
Pierwsza książka, jaką wydał Krzysztof Piersa, Komputerowy ćpun, nie była jednak epicką powieścią fantasy, a dość szczególnym poradnikiem. W tej bardzo osobistej publikacji opowiada on o uzależnieniu od gier komputerowych i sposobach na wyjście z tej sytuacji. Książka powstała przede wszystkim na podstawie jego własnych doświadczeń i walki z nałogiem. Jak podkreśla Krzysztof Piersa, Komputerowy ćpun, powstał w oparciu o praktykę, nie zaś teorię uzależnień, jako przestroga i pomoc dla wszystkich dotkniętych tym problem. Sam autor od gier uzależnił się jeszcze w liceum, dopiero na studiach zdał jednak sobie sprawę ze skali spustoszenia, jakie nałóg poczynił w jego życiu i podjął próbę wyjścia na prostą. Jak mówi, żałuje, że gdy był jeszcze nastolatkiem, nie spotkał na swojej drodze kogoś, kto zwróciłby uwagę na jego problem i odciągnął go od komputera nim stał się on całym jego światem. Swój poradnik napisał więc, by pomóc wszystkim zagubionym w cyfrowym świecie wrócić do realu.
Po wydaniu książki Krzysztof Piersa, by podnieść swoje kompetencje i bardziej zgłębić zagadnienie terapii uzależnień, poszedł na studia i dziś pomaga wszystkim uzależnionym jako licencjonowany terapeuta. Swoją wiedzę i doświadczenia zawodowe wykorzystał kilka lat później w poradniku, który zatytułował Krzysztof Piersa Złota rybka w szambie. Jak pokonać uzależnienie od smartfona i internetu. Mimo że autor ostrzega przed czyhającymi w cyfrowym świecie zagrożeniami, daleko mu do zacietrzewionego misjonarza głoszącego nową analogową religię. Przeciwnie, na stronach książki Krzysztof Piersa dostrzega i podkreśla zalety nowoczesnych technologii oraz ogrom możliwości, które nam dają – sam z nich korzysta i nie namawia do powrotu do jaskiń – uważa jednak, że jak większość narzędzi, źle używany komputer może stać się niebezpieczny.
Dwa lat po premierze swojej pierwszej książki, Krzysztof Piersa opublikował Trenera marzeń, poradnik, na stronach którego przekonywał, że sukces zależy od właściwego definiowania celów i planowania działań, że większość naszych marzeń znajduje się w naszym zasięgu. Nie jest to jednak zaczerpnięta od amerykańskich kołczów agresywna motywacyjna narracja oparta na pustych sloganach, a rzeczowy i praktyczny przewodnik po ścieżce do realizacji samego siebie.
Poza literaturą poradnikową w swoim repertuarze ma także Krzysztof Piersa książki dla dzieci. Są to będące w dużej mierze spełnieniem jego dziecięcych marzeń fantastyczne fabuły skierowane młodych czytelników. Pełne niezwykłych pomysłów i bohaterów historie te są najbardziej przez samego autora lubianą częścią jego dorobku. W 2019 r. opublikował Krzysztof Piersa Kosmiczne bobry i zemstę księżycowej szarańczy, całkowicie zwariowaną opowieść o przypominających bobry Miki-makach ratujących swoją planetą przed najazdem niszczycielskich owadów. Z kolei w najnowszej książce pisarza, Liceum ogólnomagicznym, fabuła nieco przypomina Harrego Pottera na opak.