Zamknij się i działaj! - Brian Tracy - ebook + książka

Zamknij się i działaj! ebook

Tracy Brian

4,8

Opis

Co sprawia, że niektórzy ludzie odnoszą w życiu sukces, a inni nie?
Najprościej rzecz ujmując, klucz do sukcesu dzierżą ci, którzy każdego dnia, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku robią coś, co przybliża ich choćby o jeden krok do celu.

 

W książce Zamknij się i działaj! autor bestsellerów z dziedziny rozwoju osobistego i psychologii sukcesu, Brian Tracy, zdradza szczegóły sprawdzonej siedmiostopniowej metody, dzięki której na przestrzeni następnych kilku miesięcy i lat osiągniesz więcej, niż innym ludziom udaje się dokonać w ciągu całego życia. Z pomocą światowej sławy eksperta odnajdziesz klucz do zwycięstwa, szczęścia, doskonałej reputacji i życiowego sukcesu.

 

Bez gadania. Po prostu działaj!


Sukces opiera się na tym, co robisz, na wynikach, jakie osiągasz, na tym, jak wydajnie pracujesz i jak szybko realizujesz swoje cele. Opiera się wyłącznie na tym, co robisz tu i teraz. Po prostu trzeba zacząć i wytrwać. Jeśli każdego dnia uda ci się robić te dwie rzeczy, będziesz w stanie osiągnąć wszystko.
   - Brian Tracy

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
czytnikach Kindle™
(dla wybranych pakietów)
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 52

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
Oceny
4,8 (12 ocen)
10
1
1
0
0

Popularność
Tytuł oryginału: JUST SHUT UP AND DO IT! 7 Steps to Conquer Your Goals 

Przekład: Aleksandra Samson-Banasik

Redakcja: Dorota Śrutowska

Korekta: Beata Stadryniak-Saracyn

Projekt okładki: Amadeusz Targoński, targonski.pl

Skład: JOLAKS – Jolanta Szaniawska

Opracowanie wersji elektronicznej:

Copyright © 2016 by Brian Tracy

First published in English by Simple Truths, an imprint of Sourcebooks, Inc. www.sourcebooks.com

All rights reserved

Copyright © for the Polish edition by MT Biznes Ltd.

All rights reserved

Warszawa 2017

Copyright © for the Polish edition by MT Biznes Ltd.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentów niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci zabronione. Wykonywanie kopii metodą elektroniczną, fotograficzną, a także kopiowanie książki na nośniku filmowym, magnetycznym, optycznym lub innym powoduje naruszenie praw autorskich niniejszej publikacji. Niniejsza publikacja została elektronicznie zabezpieczona przed nieautoryzowanym kopiowaniem, dystrybucją i użytkowaniem. Usuwanie, omijanie lub zmiana zabezpieczeń stanowi naruszenie prawa.

MT Biznes sp. z o.o.

ul. Jutrzenki 118, 02-230 Warszawa

tel. (22) 632 64 20

www.mtbiznes.pl

e-mail: [email protected]

ISBN 978-83-8087-137-3 (format e-pub)

ISBN 978-83-8087-138-0 (format mobi)

WstępWygrywanie jest dla zwycięzców

Uśpione głęboko w człowieku tkwią moce, które wprawiłyby go w osłupienie, o których istnieniu nawet nie marzył; siły, które, rozbudzone i zaprzęgnięte do działania, zrewolucjonizowałyby jego życie.

Orison Swett Marden

Wiele wskazuje na to, że mamy naturalny talent i możliwości, których nie zdążylibyśmy wykorzystać, nawet gdyby przyszło nam żyć ze sto razy. Drzemie w tobie nie tylko ogromna inteligencja, ale też zdolność do nauczenia się wszystkiego, co musisz wiedzieć lub potrafić, aby osiągnąć każdy cel, który sobie wyznaczysz. Możesz być, kim chcesz, robić, co chcesz, i mieć tyle, ile chcesz. Jedyne ograniczenia, jakie istnieją, to te, które sami sobie narzucamy.

Kluczowe pytanie

Wiele lat temu zacząłem zadawać sobie pytanie: „Dlaczego niektórzy ludzie odnoszą sukcesy, a inni nie?”.

Najważniejsza odpowiedź na nie wydała mi się zaskakująca i ciebie też pewnie zdziwi. To proste. Sukces opiera się na tym, co robisz, na wynikach, jakie osiągasz, na tym, jak wydajnie pracujesz i jak szybko realizujesz swoje cele.

Podstawą sukcesu nie jest to, co mówisz, czego pragniesz, na co masz nadzieję i czego zamierzasz dokonać w bliżej nieokreślonej przyszłości. Sukces opiera się wyłącznie na tym, co robisz tu i teraz. Jak ujął to Henry Ford: „Nie można zbudować reputacji na tym, co zamierza się zrobić”.

Nigdy w historii ludzkości życie nie było tak szybkie, niespokojne i nieprzewidywalne jak w dzisiejszych czasach. Te raptowne zmiany często powodują, że ludzie stają się rozkojarzeni, tracą motywację i brakuje im poczucia bezpieczeństwa. W rezultacie są mniej wydajni, siedzą z założonymi rękami i niewiele osiągają.

Najcenniejszy atut

Co jest najcenniejszym atutem firmy? Według Harvard Business School jest nim znakomita renoma. Najważniejszym walorem organizacji jest to, co dobrego ludzie mówią o jej produktach, usługach i o niej samej, powiększając w ten sposób grono jej potencjalnych klientów.

Ponieważ w dzisiejszych czasach technologie, nowinki i gusta konsumenckie zmieniają się jak w kalejdoskopie, produkty i usługi również muszą się zmieniać, i to o wiele dynamiczniej niż kiedykolwiek wcześniej. Tym, co pozostaje niezmienne, jest reputacja. I w gruncie rzeczy to właśnie ona jest podstawą sukcesu. Najlepszym tego przykładem są takie firmy, jak Apple czy Google, które dzięki doskonałej reputacji stały się światowymi liderami w swoich branżach.

Zastanawiasz się, co jest twoim najcenniejszym atutem? Tak, to twoja dobra reputacja. To wszystkie te pozytywne rzeczy, które ludzie myślą i mówią na twój temat, kiedy nie ma cię w pobliżu. To słowa, których używają, opowiadając o tobie i o jakości twojej pracy.

Grunt to efektywność

Najważniejszą częścią twojej reputacji jest umiejętność efektywnego doprowadzania spraw do końca, szybka realizacja zadań i bycie znanym z rzetelności. Ten aspekt reputacji w największym stopniu zaważy na twoim szczęściu, zdrowiu, sukcesie i dobrobycie.

Czy potrafisz określić, jaki jest twój główny życiowy cel? Arystoteles twierdził, że za każdym celem kryje się inne dążenie, a na samym końcu tego łańcucha istnieje cel najwyższy, czyli potrzeba bycia szczęśliwym. Innymi słowy, wszystko, co robisz, jest mniej lub bardziej udaną próbą osiągnięcia szczęścia. W rzeczywistości sukces można mierzyć miarą tego, jak często czujemy się autentycznie szczęśliwi. To ważniejsze niż wszystkie pieniądze i zdobycze tego świata.

Osiąganie szczęścia

W jaki sposób osiąga się szczęście? Najprościej rzecz ujmując, szczęście wynika z systematycznego realizowania wartościowego celu lub idei. Tylko zbliżając się krok po kroku do osiągnięcia czegoś, co jest dla nas ważne, możemy poczuć się prawdziwie spełnieni i szczęśliwi.

Każdy chce być „zwycięzcą”. Każdy chce być w ten sposób postrzegany przez innych. Jak to osiągnąć? To proste – trzeba zacząć wygrywać!

Czym w takim razie jest zwycięstwo? Jeśli jesteś biegaczem, wygrywasz, gdy jako pierwszy przekraczasz linię mety.

W życiu odnosimy zwycięstwo, kiedy realizujemy ważne przedsięwzięcia na czas i najlepiej zanim ktokolwiek inny tego dokona. Kiedy przekraczamy „linię mety” jako pierwsi, czujemy się doskonale. Mózg produkuje endorfiny, naturalne pigułki szczęścia, a nas przepełnia spokój i poczucie dobrostanu. Czujemy się jak zwycięzcy.

Zacznij i wytrwaj

W gruncie rzeczy umiejętność systematycznego rozpoczynania i wytrwałego dążenia do realizacji zadań, które są najważniejsze dla ciebie i dla twojej firmy, jest kluczem do zwycięstwa, szczęścia, doskonałej reputacji i życiowego sukcesu.

Na kolejnych stronach podzielę się z tobą prostą, praktyczną i sprawdzoną siedmiostopniową metodą, dzięki której na przestrzeni następnych kilku miesięcy i lat osiągniesz więcej, niż innym ludziom udaje się dokonać w ciągu całego życia.

Zaczynajmy.