Ulgi w spłacie podatków i opłat lokalnych + płyta CD - Marcin Binaś - książka

Ulgi w spłacie podatków i opłat lokalnych + płyta CD książka papierowa

Marcin Binaś

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Poradnik w sposób kompleksowy przedstawia poszczególne czynności organów podatkowych gmin, podejmowane w ramach prowadzonych postępowań o udzielenie preferencji w zakresie zapłaty zobowiązania z tytułu tzw. podatków lokalnych. Na przykładzie wybranego orzecznictwa definiuje dwie ustawowo wskazane a niezdefiniowane przez ustawodawcę przesłanki (tj. ważny interes podatnika i ważny interes publiczny) – z których wystąpienie minimum jednej jest niezbędne do podjęcia decyzji zgodnie z wnioskiem.

W publikacji przedstawiono poszczególne etapy procesu decyzyjnego związanego z prowadzeniem w gminach postępowań podatkowych, których przedmiotem jest udzielanie pomocy w zapłacie należnych gminom kwot zobowiązań podatkowych. Postępowania te są o tyle istotne, że w przypadku umorzeń zaległości podatkowych następuje pozbawienie gminnych budżetów zasilających je dochodów (w każdej gminie jest to podstawowe i zarazem główne źródło dochodów).

Książka w głównej mierze praktycznie opisuje omawiane działania wydziałów podatkowych w gminie, poparte licznymi orzeczeniami sądów administracyjnych różnego szczebla.

Odbiorcy uzyskają z jednego źródła kompleksową wiedzę w zakresie czynności organów wykonawczych w gminach, polegających na rozpatrywaniu podań o zastosowanie ulg w zapłacie zobowiązań podatkowych.

Poradnik odpowiada m.in. na następujące pytania:

kto i kiedy może wystąpić do organu podatkowego z wnioskiem o udzielenie ulgi ?,
jaki okres ustawodawca przewidział na przeprowadzenie postępowania w przedmiotowym zakresie ?
jakie są przesłanki podjęcia przez organ rozstrzygnięcia pozytywnego dla podatnika?
czy organ jest związany w treści rozstrzygnięcia złożonym przez podatnika wnioskiem?

Liczba stron: 168

Format (wymiary): 16.5x23.8cm

ISBN: 9788381283724

Wydanie: 1