Szkoły salezjańskie w Toruniu - Wierzbicki Mirosław Stanisław - książka

Szkoły salezjańskie w Toruniu książka papierowa

Wierzbicki Mirosław Stanisław

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Publikacja Szkoły salezjańskie w Toruniu. Historia, edukacja i formacja religijna jest szczegółową refleksją nad działalnością edukacyjną placówek, które od ponad 15 lat wpisują się w misję oświatową środowiska toruńskiego. Są one wezwane do pracy wychowawczej opartej na założeniach sytemu zapobiegawczego św. Jana Bosko. System ten charakteryzuje wszystkie szkoły salezjańskie na świecie, a wszelkie oddziaływania wychowawcze w nim zawarte, opierają się na modelu wypływającym z ewangelicznej wizji człowieka i na personalizmie chrześcijańskim. (...)

Tematyka publikacji ma swoje źródło w historii placówki, która na początku swojego istnienia przeżywała różne trudności. Z biegiem lat dzięki wielu kompetentnym osobom, szkoły toruńskie zmieniły się i dziś należą do najlepszych placówek salezjańskich, zajmując jednocześnie wysokie notowania w oficjalnych rankingach miasta Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego.
Książka jest zbiorem doświadczeń autora, który sześć lat pracował szkołach salezjańskich w Toruniu w charakterze wicedyrektora szkół i nauczyciela religii. Dlatego treści znajdujące się w publikacji mają również wymiar osobistych przemyśleń i studiów popartych dokumentami szkolnymi i literaturą przedmiotu.

Fragment Wstępu

Liczba stron: 476

ISBN: 9788380190559