Rok w Jemenie - Jennifer Steil - książka

Rok w Jemenie książka papierowa

Jennifer Steil

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Kiedy w 2006 roku przebojowa nowojorska dziennikarka przyjmuje nietypową propozycję pracy w Sanie, nie przypuszcza, że właśnie rozpoczęła się największa przygoda jej życia. Trzytygodniowe szkolenie jemeńskich dziennikarzy okazuje się jedynie preludium do jej rocznego pobytu w tym egzotycznym kraju – roku poznawania odmiennej kultury, niełatwych kompromisów zawodowych i wielkich przyjaźni.

"Rok w Jemenie" to wciągająca historia dziennikarki, która – wbrew typowym dla Jemenu patriarchalnym uwarunkowaniom kulturowym – przez kilkanaście miesięcy pełni obowiązki redaktor naczelnej gazety „Yemen Observer”. Wspomnienia Steil to barwny obraz dziennikarskiego rzemiosła oraz zabawny zapis poczynań zespołu jemeńskich reporterów, któremu szefuje.

Czy można mieszkać w piernikowym domu? Co to jest 'kat' i jak zdyscyplinować uzależnionych od niego podwładnych? Jak wykorzystać potęgę masła orzechowego i dlaczego nawet w najprostszych sprawach każdy zasłania się tu wolą Boga? Oto, czego Jennifer Steil dowiaduje się o Arabii Felix XXI wieku.

Liczba stron: 480

Tłumacz: Illg Tomasz

Format (wymiary): 14.5x20.7cm

ISBN: 9788363531034

Wydanie: 1