RODO dla samorządu i administracji - Czajkowska-Motosiuk Katarzyna - książka

RODO dla samorządu i administracji książka papierowa

Czajkowska-Motosiuk Katarzyna

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Publikacja jest praktycznym kompendium ułatwiającym przygotowanie się i wdrożenie w jednostkach samorządu terytorialnego oraz administracji nowych zasad ochrony danych osobowych wymaganych przez unijne rozporządzenie RODO i przepisy ustawy o ochronie danych osobowych. W poradniku zostały opisane kluczowe zmiany wprowadzane przez RODO, obowiązki, jakie zostały nałożone na urzędy i organy samorządu, a także zasady nadzoru i sankcje za nieprzestrzeganie nowych przepisów.

Poradnik został napisany przystępnym językiem. Zawiera liczne porady i objaśnienia. Najtrudniejsze zagadnienia są przedstawione na praktycznych przykładach i poparte wypracowanym już orzecznictwem sądów administracyjnych. Częścią publikacji jest pakiet wzorów dokumentów, pism i oświadczeń związany z wdrożeniem i stosowaniem nowych przepisów. Zestaw aktywnych druków do wykorzystania przez Czytelnika został załączony na pendrive, stanowiącym część publikacji.


Częścią publikacji jest kompletny pakiet 20 wzorów dokumentów dla samorządu i administracji, które omówiono w książce. Wśród nich można znaleźć m.in. wzory:
1.Dokument wyznaczania IOD
2.Instrukcja zarządzania systemem informatycznym
3.Klauzula informacyjna
4.Oświadczenie dotyczące zgodny na przetwarzanie
5.Oświadczenie osoby upoważnionej do przetwarzania danych
6.Raport z naruszenia ochrony danych osobowych
7.Umowa powierzenia przetwarzania danych
8.Wykaz zasobów danych

Liczba stron: 140

Format (wymiary): 16.5x23.5cm

ISBN: 9788381372633

Oceny
0,0
0
0
0
0
0