Postępowanie administracyjne Postępowanie egzekucyjne w administracji i Postępowanie sądowoadministracyjne - Kmiecik Zbigniew R. - książka

Postępowanie administracyjne Postępowanie egzekucyjne w administracji i Postępowanie sądowoadministracyjne książka papierowa

Kmiecik Zbigniew R.

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy

59,00 zł

Opis

Podręcznik stanowi przystępny wykład z zakresu postępowania administracyjnego w ścisłym znaczeniu (tzw. jurysdykcyjnego), postępowania w sprawach wydawania zaświadczeń, postępowania w sprawach skarg i wniosków, postępowania egzekucyjnego w administracji oraz postępowania przed sądami administracyjnymi.

Całość uzupełnia omówienie najważniejszych zagadnień ogólnych, wprowadzających czytelnika w zasadniczą problematykę opracowania.
Piąte wydanie zostało zaktualizowane o nowe regulacje prawne, m.in. w zakresie zagadnień dotyczących:
- mediacji,
- milczącego załatwienia sprawy,
- postępowania uproszczonego,
- sprzeciwu od decyzji w postępowaniu sądowoadministracyjnym.
Podręcznik ma skondensowaną formę i przejrzysty układ, a zrozumienie i przyswojenie omawianych zagadnień ułatwią liczne wyliczenia, przykłady, a także porównania pokrewnych lub podobnych kwestii i pojęć. Dodatkowo szczegółowo zostały omówione problemy niejasne w świetle przepisów prawa oraz budzące kontrowersje w doktrynie i orzecznictwie sądowym.

Stan prawny na 15 lutego 2019 roku

Liczba stron: 468

Format (wymiary): 16.5x24.0cm

ISBN: 9788381604208

Wydanie: 5