Pół wieku diaspory tureckiej w Niemczech - Sulkowski Mariusz - książka

Pół wieku diaspory tureckiej w Niemczech książka papierowa

Sulkowski Mariusz

0,0

Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)

Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy


Opis

Celem niniejszej pracy jest ustalenie czy tureccy imigranci mieszkający w RFN mogą zintegrować się ze społeczeństwem niemieckim, a jeżeli tak, to pod jakimi warunkami. Badania podjęte w rozprawie obejmują procesy migracji i integracji od roku 1961, w którym rządy Turcji i Niemiec podpisały umowę dotyczącą rekrutacji tureckich pracowników, aż do roku 2011.
Integracja około trzymilionowej społeczności tureckiej w RFN ze społeczeństwem niemieckim jest jednym z najbardziej aktualnych i ważkich problemów społecznych i politycznych w Niemczech, a jednocześnie stanowi ona ważne zagadnienie dla refleksji naukowej nie tylko w tym kraju. Wynika to z kilku przyczyn. Pytanie o integrację Turków i osób pochodzenia tureckiego w Niemczech jest bowiem jednocześnie pytaniem o możliwość integracji społeczności muzułmańskich w państwach Europy Zachodniej. Stało się ono szczególnie
aktualne po zamachach terrorystycznych w Stanach Zjednoczonych 11 września 2001 r., w Madrycie (2004 r.), Londynie (2005 r.) oraz po zamordowaniu przez muzułmańskiego obywatela Holandii reżysera Theo van Gogha, krytykującego islam za wrogi stosunek do zachodnich wartości.

Liczba stron: 288

Format (wymiary): 17.0x24.0cm

ISBN: 9788371519253